Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kaczmarek: Jesteśmy jednym wielkim kolektywem

Łukasz Kaczmarek: Jesteśmy jednym wielkim kolektywem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacji Polski nie udało się obronić tytułu mistrzów świata, w finale biało-czerwoni 1:3 przegrali z Italią. – Zagrywaliśmy naprawdę mocno, a oni trzymali wszystko i zagrali bardzo dobrze. Niesamowity był Lavia. Mają młodą drużynę, a zagrali naprawdę jak mega doświadczony zespół, który już osiągnął niejeden sukces. Także trzeba im oddać, że zasłużyli na ten złoty medal – skomentował finałowe starcie z Włochami atakujący polskiego zespołu Łukasz Kaczmarek. 

W finale mistrzostw świata reprezentacja Włoch zagrała świetne spotkanie, broniła, zagrywała i atakowała lepiej od polskiej kadry. – Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Zagrywaliśmy naprawdę mocno, a oni trzymali wszystko i zagrali bardzo dobrze. Niesamowity był Lavia. Mają młodą drużynę, a zagrali naprawdę jak mega doświadczony zespół, który już osiągnął niejeden sukces. Także trzeba im oddać, że zasłużyli na ten złoty medal – chwalił rewelacyjną postawę rywali Łukasz Kaczmarek. Atakujący polskiej kadry nie ukrywał, że to rywale dominowali na parkiecie. – Fizycznie wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Włosi jakby od połowy drugiego seta złapali flow i trzymali to do końca meczu. Z naszej na pewno strony były frustracje, ja sam pamiętam piłkę w czwartym secie, atakuję, tam stoi Russo, podbija mnie lewą ręką, piłka przetacza się po siatce i przechodzi. Wiadomo, że po takich akcjach morale idą w dół, a u nich niesamowicie idą w górę. Myślę, że koniec końców dla naszej reprezentacji wicemistrzostwo świata to jest naprawdę wielki sukces. Wiemy bardzo dobrze o tym, że w każdym turnieju praktycznie jesteśmy faworytami, wiemy jaki mamy bogaty skład – podsumował Kaczmarek.Dla niego, a także kilku innych reprezentantów Polski ten rok był wyjątkowy. Grający na co dzień w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Kaczmarek ma za sobą rewelacyjne kilka miesięcy. – To wicemistrzostwo świata jest wielkim sukcesem dla mnie osobiście, ale też do chłopaków z ZAKSY, bo te ostatnie kilka miesięcy, kiedy zdobyliśmy mistrzostwo Polski, wygraliśmy Puchar Polski, Ligę Mistrzów, teraz wygrywamy wicemistrzostwo świata. Także jakby ktoś pół roku temu zaplanował nam taki scenariusz, to bralibyśmy w ciemno. Także ja osobiście myślałem, że rok 2021 był moim najlepszym w życiu, ale teraz mogę powiedzieć, że ten 2022 jest tym najlepszym – nie krył zadowolenia atakujący polskiej kadry i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Nikola Grbić swój pierwszy rok pracy z polską kadrą może uznać za udany. Ligę Narodów biało-czerwoni zakończyli z brązem, mistrzostwa świata ze srebrnym krążkiem. – Pierwsze co powiedział do nas trener to, że jest z nas dumny. My też jesteśmy dumni z siebie i z całego sztabu, bo jesteśmy jednym wielkim kolektywem. Powiedział, że jeżeli chce się grać o najwyższe cele, to nie wystarcza gra na tym poziomie. My nie zagraliśmy źle, bo zagraliśmy dobrą siatkówkę, ale tak jak powiedziałem – Włosi zagrali siatkówkę na najwyższym światowym poziomie, która była dla nas na tę chwilę nie do osiągnięcia. Także mamy teraz materiały na to, by w kolejnych latach pracować ciężko, by w Paryżu było coś fajnego – podsumował ostatnie dni tego sezonu kadrowego Łukasz Kaczmarek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę