Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Łukasz Kaczmarek: Cierpliwość i mądra gra były kluczem do zwycięstwa

Łukasz Kaczmarek: Cierpliwość i mądra gra były kluczem do zwycięstwa

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że tylko cierpliwość i mądra gra mogą być decydującymi czynnikami w odniesieniu zwycięstwa. W grze siłowej nie mieliśmy z Zenitem większych szans, gdy atakowaliśmy z całej siły to często spotykaliśmy ich ręce po drugiej stronie siatki – stwierdził Łukasz Kaczmarek.

Łukasz Kaczmarek napędził grę ZAKSY, miał istotny wpływ w odniesieniu zwycięstwa przez zespół gości. Siatkarz kędzierzynian zdobył 22 punkty, miał 53% skuteczność w ataku. – W dwóch pierwszych setach drużyna z Kazania grała bardzo dobrą siatkówkę w każdym elemencie. Cieszymy się ze zwrotu całej sytuacji w trzecim secie, Zenit prowadził w nim 24:22 i myślał, że wygrał ten mecz 3:0. My pokazaliśmy i udowodniliśmy, że potrafimy grać do końca. Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że z rosyjską drużyną należy grać cierpliwie, w grze siłowej nie mieliśmy szans. Właśnie ta cierpliwość i nasza mądra gra były kluczem do zwycięstwa w tym meczu – powiedział zadowolony zawodnik

Zawodnik tonował nastroje przed rewanżowym meczem. – Najpierw musimy się skupić na najbliższym meczu ze Ślepskiem Suwałki. Wiadomo, ze jesteśmy podbudowani zwycięstwem w Kazaniu, ale musimy zejść na ziemię – zakończył atakujący kędzierzynian.

źródło: polsatsport.pl