Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Jurkojć: Wszyscy wiedzieliśmy, jaka jest stawka tego meczu

Łukasz Jurkojć: Wszyscy wiedzieliśmy, jaka jest stawka tego meczu

fot. archiwum

W Nowej Soli zakończył się turniej finałowy II ligi mężczyzn. Po trzech dniach zmagań awans do I ligi mogły świętować BAS Białystok oraz Astra Nowa Sól. Oba te zespoły skończyły turniej z dwoma wygranymi i jedną porażką. 

Na inaugurację turnieju finałowego II ligi mężczyzn Astra Nowa Sól stoczyła zacięty, ale wygrany po tie-breaku bój z Aniołami Toruń. Ta wygrana otworzyła jej drogę do I ligi. – To było wielkie widowisko. Raz my, raz rywale grali super. Zmienność w tym spotkaniu była niesamowita. Do końca nikt nie wiedział, kto wygra w tym spotkaniu. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną i że pójdziemy za sobą w ogień. Pokazaliśmy, że z każdej sytuacji jesteśmy w stanie wyjść obronną ręką. Jestem dumny z całego zespołu – powiedział atakujący gospodarzy Bartosz Kowalczyk.Niepocieszeni po meczu byli torunianie, którzy nie pokazali swojej optymalnej siatkówki w tym spotkaniu. – Był to mecz wielkich emocji. Popełniliśmy w nim dużo głupich błędów, które nam się ostatnio nie przytrafiały. Po pierwszym i drugim secie było widać, że nie jesteśmy sobą, więc wiedziałem, że będzie to ciężki bój – ocenił szkoleniowiec Aniołów Sebastian Tylicki.

W drugim dniu turnieju podopieczni Norberta Śrona ulegli BAS-owi Białystok. Tylko w trzecim secie znaleźli receptę na pokonanie przeciwników. – Rywale bardzo dobrze zagrywali, a my nie zrobiliśmy im krzywdy serwisem. Tomek Pizuński trochę odpalił w trzecim secie, dzięki czemu odskoczyliśmy przeciwnikom, ale to oni ogólnie zagrywką zrobili różnicę. Zdobywali punkty seriami. Postawili nam ciężkie warunki. Po prostu byli od nas lepsi – zaznaczył przyjmujący Astry Mateusz Ruciński.

Była to już druga wygrana białostoczan, która zapewniła im promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. – W dwóch pierwszych setach kontrolowaliśmy grę. Dobrze graliśmy zagrywką, stosując nie tylko mocny serwis, ale także skróty. Dobrze też funkcjonował system blok-obrona, co zawsze frustruje przeciwników, bo ciężko nam jest wbić piłkę w parkiet. W trzecim secie nowosolanie przycisnęli nas zagrywką, ale w kolejnym wróciliśmy do swojej gry i ostatecznie wygraliśmy – podsumował przyjmujący BAS-u Maciej Janikowski.

W niedzielę gospodarze zmierzyli się z Arką Tempo Chełm, a stawką tego pojedynku był awans do I ligi. Lepiej trudy meczu wytrzymali nowosolanie, którzy triumfowali, zyskując upragniony awans. – Ważne dla nas było to, aby dobrze wejść w ten mecz, bo wszyscy zdawali sobie sprawę z tego jaka jest jego stawka. Po pierwszych trzech piłkach miałem chwilę zwątpienia, bo widać było, że zaczęliśmy tak jak w sobotnim spotkaniu. Ale złapaliśmy swój rytm gry. Kiedy znaleźliśmy receptę na ten mecz, widać było, że poszło i zakończyło się dobrym wynikiem – podkreślił rozgrywający Astry Łukasz Jurkojć.

Mniej powodów do zadowolenia mieli siatkarze Arki, którzy jednak przyznali, że w tym meczu zabrakło im argumentów. – Wygrał zespół bardziej zbilansowany, jeśli chodzi o swoją grę. Może rywale nie mieli takich liderów jakim u nas był Olek, ale mieliśmy też więcej mankamentów w grze oraz krótszą ławkę. Z bólem serca to mówię, ale wygrał zespół lepszy – stwierdził rozgrywający Arki Jędrzej Brożyniak.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę