Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Wszyscy są zwarci i gotowi do walki

Łukasz Chajec: Wszyscy są zwarci i gotowi do walki

fot. Olimpia Sulęcin

– Naszym podstawowym celem w tym sezonie jest utrzymanie się w I lidze. Myślę, że mamy bardzo duże szansę, aby tego dokonać. Zespół bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy. Wszyscy są zdrowi, zwarci i gotowi do walki o punkty – powiedział prezes Olimpii Sulęcin Łukasz Chajec.

Po kilku miesiącach bez grania o ligowe punkty do rywalizacji powracają zespoły TAURON 1. Ligi, a wśród nich Olimpia Sulęcin, która pierwszy pojedynek rozegra we własnej hali. Jednak nie wypełni się ona kibicami, bowiem obowiązują ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. – Cieszymy się, że już zaczynamy sezon. Nastroje w zespole są bardzo dobre. Trochę ubolewamy nad tym, że nie możemy wypełnić hali po brzegi kibicami, bo obowiązują ograniczenia i tylko połowa miejsc w hali może być zajęta. Ale tak jest w całej Polsce i musimy się do tego dostosować – powiedział Łukasz Chajec, były trener, a obecnie prezes Olimpii Sulęcin.Drużyna z województwa lubuskiego po przerwie powraca na pierwszoligowe parkiety. Dość późno otrzymała zielone światło na grę na tym szczeblu rozgrywkowym, nie miała więc łatwego zadania w kontekście budowania składu. Ściągnęła jednak kilku doświadczonych zawodników, a podstawowym zadaniem podopiecznych Tomasza Kowalskiego będzie utrzymanie się na zapleczu PlusLigi. – Naszym podstawowym celem w tym sezonie jest utrzymanie się w I lidze. Myślę, że mamy bardzo duże szansę, aby tego dokonać. Zespół bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy. Wszyscy są zdrowi, zwarci i gotowi do walki o punkty – dodał Chajec.

W pierwszym meczu sulęcinianie przed własną publicznością podejmą ZAKSĘ Strzelce Opolskie, w której także zaszło sporo zmian. W drużynie pojawiło się sporo młodych zawodników, którzy jednak chcą pokazać się z dobrej strony w I lidze. Jednak gospodarze liczą, że komplet oczek zostanie w Sulęcinie. – Są to rezerwy mistrza Polski, ale my nie możemy się tego przestraszyć. Jest to zespół w naszym zasięgu. Mocno wierzę w to, że trzy punkty zostaną w Sulęcinie – zakończył Łukasz Chajec.

źródło: opr. własne, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved