Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Sulęcińskie środowisko kocha siatkówkę

Łukasz Chajec: Sulęcińskie środowisko kocha siatkówkę

fot. Olimpia Sulęcin

– Jeśli przyjdzie nam grać w II lidze, to będziemy walczyć i starać się o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Ale liczymy, że zostaniemy docenieni i nasze starania przyniosą skutek w postaci gry w I lidze – powiedział Łukasz Chajec, prezes Olimpii Sulęcin.

Koronawirus odcisnął piętno na finansach klubów bez względu na to, w której lidze one grają. Poszczególne drużyny mają mniejsze lub większe kłopoty, ale Olimpia Sulęcin wierzy, że zbuduje na tyle solidny budżet, by zagrać w I lidze. – Cały czas rozmawiamy z głównym naszym sponsorem, czyli miastem. Mamy zapewnienia burmistrza, że pomoc z miasta i od głównych naszych sponsorów będzie. Ale sytuacja cały czas jest rozwojowa. Myślę, że w każdym klubie będzie jakaś niepewność. Ale jestem pełen optymizmu, że poradzimy sobie z tą sytuacją. Nawet jeśli przyjdzie nam grać w I lidze, to zbudujemy taki budżet, który pozwoli nam wystartować w rozgrywkach – powiedział Łukasz Chajec, który nie ukrywa, że ważnym elementem finansowania sulęcińskiej drużyny jest nie tylko miasto, ale także liczna grupa mniejszych podmiotów. – Zawsze tak było, że głównym sponsorem Olimpii było miasto. Przez ostatnie lata udało nam się stworzyć silną grupę sonsorów, którzy są z nami. W poprzednim mieliśmy 49 sponsorów, którzy w różnych kwotach wspomagali nasz klub. Myślę, że to jest nasza siła – dodał prezes Olimpii.Wciąż jednak nie wie ona, w której lidze zagra. Wszystko ma wyjaśnić się po audycie w najbliższych dniach. W Sulęcinie wierzą, że drużyna wróci na zaplecze PlusLigi. – Cały czas czekamy na decyzję. Mam nadzieję, że będziemy grać w I lidze. Gdyby jednak tak nie było, to tragedii nie będzie, bo sulęcińskie środowisko kocha siatkówkę. Jeśli przyjdzie nam grać w II lidze, to będziemy walczyć i starać się o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Ale liczymy, że zostaniemy docenieni i nasze starania przyniosą skutek w postaci gry w I lidze – podkreślił Chajec.

Na razie w lubuskiej ekipie nie zapadły żadne wiążące decyzje odnośnie składu na nowy sezon. Ruchy kadrowe będą zależne od tego, w której klasie rozgrywkowej ostatecznie zagra Olimpia w rozgrywkach 2020/2021. – Trudno mówić o jakichkolwiek rozmowach. Wprawdzie je prowadzimy, ale bez konkretnych szczegółów, bez podpisywania umów. Inaczej buduje się zespół na grę w I, a inaczej na walkę w II lidze. Robimy sobie listę marzeń zawodników, których widzielibyśmy w pierwszoligowej drużynie – zakończył Łukasz Chajec.

źródło: inf. własna, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę