Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Przy tylu zmianach w składzie potrzeba czasu na porządne zgranie

Łukasz Chajec: Przy tylu zmianach w składzie potrzeba czasu na porządne zgranie

fot. olimpiasulecin.pl

– Przy tak dużej ilości nowych ogniw potrzebujemy czasu na zgranie. Jestem jednak pewien, że znów jako klub i zespół ruszyliśmy krok do przodu, będziemy w stanie powalczyć ze wszystkimi w pierwszej lidze – zapowiada Łukasz Chajec, który znów przejął stery w Olimpii Sulęcin.

Olimpia Sulęcin to w tym momencie najsilniejszy zespół siatkarski z województwa lubuskiego.  Sukcesem tej drużyny było kilka miesięcy temu sportowe utrzymanie w Tauron 1. Lidze. Zdobyte doświadczenia mają zaprocentować za chwilę. Czy tym razem uda się ugrać coś więcej? W Sulęcinie mają takie ambicje, ale i zupełnie nowy skład.Drużynę Olimpii ponownie poprowadzi Łukasz Chajec, który po roku przerwy powrócił na ławkę trenerską. – Robiąc sobie roczną przerwę, nie zamykałem tematu powrotu – mówił Chajec. – Po prostu pojawiły się takie okoliczności życiowe, że potrzebowałem urlopu od tego, co od zawsze robiłem. Założenie było takie, że wracam do pracy, bo to jest moja pasja i moje życie. Roczna przerwa udowodniła mi, że ławka trenerska to jednak mój żywioł.

W klubie na sezon 2021/2022 pozostało zaledwie trzech siatkarzy, ale tak naprawdę tylko jeden, który w ostatnich rozgrywkach pełnił w Olimpii istotną rolę – atakujący Grzegorz Turek. Nowe kontrakty podpisali też libero Mateusz Sawerwain oraz środkowy Patryk CichoszDzyga.

Do zespołu dołączyli natomiast: Bartosz Zrajkowski – rozgrywający (nowy kapitan drużyny), Michał Godlewski – atakujący, Seweryn Lipiński, Dominik Koliński, Patryk Szymański – środkowi, Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk, Michał Wójcik – przyjmujący oraz Jan Pogłodziński – libero.

Dlaczego tak dużo zmian? Chcieliśmy część zawodników zatrzymać, jednak dostali lepsze propozycje – wyjaśnił Łukasz Chajec. – Generalnie założenie było też takie, że dojdzie do sporego przemeblowania, bo chcemy zespół odświeżyć i wzmocnić. Liczymy na to, że liczba zwycięskich meczów w następnym sezonie będzie większa. Olimpia Sulęcin to mały klub, ale z wielkimi ambicjami i wielkim sercem do siatkówki. Cały czas ten klub się rozwija. Małymi krokami, ale staramy się iść do przodu. Wierzę, że w tym roku poczyniliśmy z zarządem odpowiednie kroki, by zespół był mocniejszy.

Sulęcinianie zaczęli już serię sparingów, na razie wszystkie spotkania przegrali. – Spokojnie, wyniki w tym momencie są drugorzędne. Ważne jest, jakie drużyna robi postępy. Przy tylu zmianach w składzie potrzeba czasu na porządne zgranie. Widać już jednak, że wszystko zmierza w dobrą stronę. Jestem pewien, że znów jako klub i zespół ruszyliśmy krok do przodu, będziemy w stanie powalczyć ze wszystkimi w pierwszej lidze – zakończył trener Olimpii.

Artykuł pochodzi z serwisu gorzow.wyborcza.pl

źródło: gorzow.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę