Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Przed nami trudne decyzje

Łukasz Chajec: Przed nami trudne decyzje

fot. tauron1liga.pl

– Przed nami trudne decyzje, bo musimy ten zespół wzmocnić, jeżeli chcemy uniknąć takiego sezonu, a myślę, że sulęcińscy kibice i my jako klub musimy iść do przodu. Musimy zbudować zespół, który będzie walczył o wyższe cele niż tylko utrzymanie. Nie mówię tutaj o medalach, ale co najmniej ósemka. Będziemy robić wszystko, żeby znacząco wzmocnić zespół, żeby walczył o środek tabeli – powiedział Łukasz Chajec.

Olimpia Sulęcin po powrocie na zaplecze PlusLigi zdobyła 25 punktów i zakończyła fazę zasadniczą na 12. lokacie. – Chyba jednak ten pierwszy sezon nasz w I lidze, gdzie było naprawdę bardzo dużo nowych rzeczy, dużo się uczyliśmy, sporo nowości – on był dla nas najtrudniejszy – przyznał Łukasz Chajec.Często to powtarzałem ten zespół cały czas, od początku miał cel numer jeden – utrzymanie w pierwszej lidze i cel został zrealizowany. Patrząc na przestrzeni całego sezonu mieliśmy swoje problemy. Myślę, że gdyby nie problemy zdrowotne, które w pewnym momencie nam się przydarzyły, to to miejsce byłoby zdecydowanie wyższe. Nie myślę tutaj o ósemce, ale 9. – 10. miejsce było realne. w pewnym momencie mieliśmy taki problem, że przychodzą do meczów z zespołami, gdzie powinniśmy zdobywać punkty, takie ważne mecze, to naszych pięciu podstawowych zawodników wychodziło grać na tabletkach przeciwbólowych atak się nie da. Cały tydzień trenowali minimum i wychodząc na te mecze przegrywaliśmy końcówki albo nie podejmowaliśmy walki, ale to było spowodowane tym, że chłopcy walczyli z własnym zdrowiem – opowiedział prezes Olimpii Sulęcin.

W 2017 roku Olimpia awansowała do I ligi. Po dwóch sezonach z niej spadła i po roku w II lidze ponownie powróciła. W tegorocznych rozgrywkach sulęcinianie do końca drżeli o pozostanie na zapleczu PlusLigi. Ta sztuka im się udała, jednak prezes zespołu podkreśla, że zarząd chce wzmocnić zespół, aby w przyszłym sezonie powalczył o awans do play-off.- My jako zarząd chcemy, żeby ten klub cały czas szedł do przodu, ale musimy sobie tutaj jasno powiedzieć, że jeżeli nie zaangażujemy się bardziej finansowo, to nie jesteśmy w stanie zrobić kroku do przodu, bo ta liga naprawdę ucieka, z roku na rok jest coraz mocniejsza. Przed nami trudne decyzje, bo musimy ten zespół wzmocnić, jeżeli chcemy uniknąć takiego sezonu, a myślę, że sulęcińscy kibice i my jako klub musimy iść do przodu. Musimy zbudować zespół, który będzie walczył o wyższe cele niż tylko utrzymanie. Nie mówię tutaj o medalach, ale co najmniej ósemka. Będziemy robić wszystko, żeby znacząco wzmocnić zespół, żeby walczył o środek tabeli – zapowiedział Chajec.

źródło: Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę