Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Od drugiego seta nasz zespół wszedł na właściwe tory

Łukasz Chajec: Od drugiego seta nasz zespół wszedł na właściwe tory

Olimpia Sulęcin dopisała do swojego konta kolejne cenne punkty. Sulęcinianie w 7. kolejce wywiązali się z roli faworyta i pokonali zamykającą zestawienie ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1. – Od drugiego seta nasz zespół wszedł na właściwe tory, czyli zaczęliśmy grać i realizować nasz plan na ten mecz. Przede wszystkim zaczęliśmy grać naszą siatkówkę. Z akcji na akcję rozkręcaliśmy się. Drugi i trzeci set mieliśmy pod pełną kontrolą – powiedział po spotkaniu trener Łukasz Chajec.

W ramach 7. kolejki I ligi mężczyzn Olimpia Sulęcin zmierzyła się z ostatnim zespołem w tabeli – ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Początkowo wyjazdowy pojedynek nie układał się po myśli sulęcinian. – Gospodarze w pierwszym secie zaczęli od razu od mocnej zagrywki, odrzucili nas od siatki, a my niemrawo wchodziliśmy w ten pierwszy set i było też dużo niewymuszonych błędów po naszej stronie, stąd ta wygrana. W połowie seta troszeczkę się przebudziliśmy i zaczęliśmy gonić, ale nie wystarczyło nam czasu – wyjaśnił powody przegrania inauguracyjnej partii trener Łukasz Chajec.

Po porażce w inauguracyjnej partii przyjezdni przejęli inicjatywę. Chociaż gospodarze starali się walczyć, to Olimpia dopisała do swojego konta komplet oczek. – Od drugiego seta nasz zespół wszedł na właściwe tory, czyli zaczęliśmy grać i realizować nasz plan na ten mecz. Przede wszystkim zaczęliśmy grać naszą siatkówkę. Z akcji na akcję rozkręcaliśmy się. Drugi i trzeci set mieliśmy pod pełną kontrolą. W czwartym secie wyszliśmy zbyt luźni na ten pojedynek i przegrywaliśmy dwoma-trzema punktami, ale bardzo fajna podwójna zmiana dana przez Artura Błażeja i Michała Godlewskiego pozwoliła nam odrobić straty i wyjść na dwupunktową przewagę, którą powiększaliśmy i wygraliśmy cały mecz 3:1 – opisał dalszy przebieg spotkania szkoleniowiec Olimpii Sulęcin.

W szeregach przyjezdnych kolejne bardzo dobre spotkanie na swoim koncie zapisał Maciej Krysiak. Przyjmujący zdobył 23 punkty, atakując z 53% skutecznością. Za swój występ został nagrodzony statuetką MVP. W szeregach gospodarzy najczęściej punktował Krzysztof Zapłacki. Siatkarz zapisał na swoim koncie 14 punktów (35% skuteczności w ataku). Dla sulęcinian było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Z dziesięcioma punktami na swoim koncie Olimpia plasuje się obecnie na ósmej lokacie. ZAKSA Strzelce Opolskie z siedmiu spotkań wygrała zaledwie jedno i pozostaje ostatnia.

źródło: opr. własne, Radio Zachód