Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Jesteśmy zawiedzeni

Łukasz Chajec: Jesteśmy zawiedzeni

W sobotnie popołudnie Olimpia Sulęcin podczas wyjazdowego spotkania musiała uznać wyższość AZSu AGH Kraków 0:3 w ramach 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. – Niestety po raz kolejny za długo wchodzimy w mecz. Do tego popełniliśmy dużo prostych błędów – powiedział Łukasz Chajec, trener sulęcinian.

Siatkarze Olimpii przyjechali do grodu Kraka w okrojonym składzie. Mimo to przed pierwszym gwizdkiem nie brakowało im motywacji do walki. Gospodarze jednak dość wysoko zawiesili im poprzeczkę. W dwóch pierwszych setach sulęcinianie nie mieli zbyt wielu argumentów na nawiązanie równorzędnej walki.

Niestety przegraliśmy 0:3, mimo że byliśmy dobrze przygotowani do gry z rywalem. Wiedzieliśmy, jak powinniśmy zagrać. Niestety po raz kolejny za długo wchodzimy w mecz. Popełniliśmy dużo prostych błędów – zauważył szkoleniowiec Olimpii.

I dodał: – Bardzo słabo weszliśmy w ten pojedynek. W pierwszej partii Akademicy prowadzili naprawdę wysoko. My z kolei mieliśmy spore trudności z grą. W drugiej partii też od początku lepiej radzili sobie krakowscy siatkarze. Co prawda, w końcówce odrobiliśmy kilka oczek, ale również zwyciężyli gospodarze. Była to zasługa naprawdę ich dobrej gry.

Przyjezdni od trzeciej partii zaczęli prezentować znacznie lepszy poziom. Jednak po zaciętej końcówce musieli uznać wyższość AZS AGH. – W trzecim secie się przebudziliśmy. Doprowadziliśmy do wyrównanej końcówki, którą niestety znowu przegraliśmy. Było to spowodowane znowu prostymi błędami – podkreślił sternik drużyny z Sulęcina.

Zawodnicy Olimpii bardzo szybko muszą wyciągnąć wnioski z porażki. W najbliższą sobotę 12 lutego we własnej hali podejmie ZAKSĘ Strzelce Opolskie. – Jesteśmy zawiedzeni, ale teraz nie pozostaje nam nic innego, jak skupić się na przygotowaniach do kolejnego meczu. Gramy u siebie i musimy to wykorzystać – zakończył Chajec.

źródło: Radio Zachód, tauron1liga.pl