Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukaš Vašina: Nie wahałem się, bo to jeden z najlepszych zespołów w Polsce

Lukaš Vašina: Nie wahałem się, bo to jeden z najlepszych zespołów w Polsce

fot. Deník/Lukáš Kaboň

Przez najbliższe dwa lata zawodnikiem PGE Skry Bełchatów będzie 23-letni przyjmujący z Czech Lukaš Vašina. – To mój pierwszy zagraniczny kontrakt i nie mogę się doczekać aż zaczniemy wspólną pracę. Przechodzę do czołowego klubu w Polsce, więc moje cele muszą być wysokie. Chcę ciężko pracować i grać najlepiej, jak tylko potrafię, tak aby wszyscy w Bełchatowie byli ze mnie zadowoleni. Wiem, że PGE Skra ma liczne grono fantastycznych kibiców i liczę na ich wsparcie – powiedział siatkarz.

W pierwszej kolejności gratulacje dla reprezentacji Czech za wygranie Złotej Ligi Europejskiej. Śledziłeś poczynania kolegów?Lukaš Vašina:Tak, widziałem wszystkie mecze reprezentacji Czech w tym turnieju i jestem bardzo dumny z moich kolegów, bo z meczu na mecz grali coraz lepiej i zrobili duże postępy jako zespół. Myślę, że zwycięstwo w rozgrywkach Złotej Ligi Europejskiej jest bardzo ważne dla całej czeskiej siatkówki, bo dzięki temu wszyscy widzą, że ta dyscyplina w naszym kraju się rozwija.

Jak zaczynała się twoja przygoda z siatkówką? Przeczytałam kilka wywiadów z tobą w czeskich mediach i w każdym z nich podkreślałeś, że bardzo ważną osobą w twoim rozwoju siatkarskim był twój ojciec.

– Treningi zaczynałem w mieście Česká Třebová, skąd pochodzę, gdzie dorastałem i gdzie pierwszy raz miałem okazję spróbować gry w siatkówkę. Od razu bardzo mi się to spodobało. Moim pierwszym trenerem był mój tata, prowadził mnie do ukończenie przeze mnie 15. roku życia, a później nasze siatkarskie drogi się rozeszły. Bardzo wiele mu jednak zawdzięczam i po raz kolejny dziękuję za to, że wprowadzał mnie w świat siatkówki.

Jeśli zapytam cię o twój największy dotąd sukces siatkarski, to o czym powiesz? O medalach z reprezentacjami juniorskimi Czech, mistrzostwach kraju czy spektakularnej wygranej z Francją w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy w 2021 roku?

– To trudne pytanie, bo każde z tych osiągnięć jest dla mnie bardzo ważne i będę je zawsze pamiętać. Jeśli już jednak mam wskazać jedno, to na pewno czymś wyjątkowym był mecz w mistrzostwach Europy przeciwko Francji, czyli mistrzom olimpijskim. Wygraliśmy ten mecz, a atmosfera w hali była szalona!

O twoim możliwym transferze do polskiego klubu mówiło się od dłuższego czasu – jak to się stało, że trafiłeś ostatecznie do PGE Skry Bełchatów?

– To prawda, różnego rodzaju informacje w tej kwestii krążyły od już od dłuższego czasu, ale kiedy pojawiła się oferta ze strony PGE Skry, nie wahałem się, bo to przecież jeden z najlepszych zespołów w Polsce.

Znasz któregoś z zawodników PGE Skry? Wiesz coś więcej o klubie, jego osiągnięciach i roli w całej polskiej siatkówce?

– Co prawda nie znam żadnego z obecnych siatkarzy PGE Skry osobiście, ale wiem, że są wśród nich mistrzowie świata, reprezentanci Polski i innych krajów. Nie mogę się już doczekać aż ich poznam. Oglądałem też kilka meczów PGE Skry zarówno w polskiej lidze, jak i Pucharze CEV w poprzednim sezonie. Wiem, że jest to wielokrotny mistrz Polski i jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju.

Stawiasz sobie jakieś cele związane z grą w PGE Skrze?

– To mój pierwszy zagraniczny kontrakt i nie mogę się doczekać aż zaczniemy wspólną pracę. Przechodzę do czołowego klubu w Polsce, więc moje cele muszą być wysokie. Chcę ciężko pracować i grać najlepiej, jak tylko potrafię, tak aby wszyscy w Bełchatowie byli ze mnie zadowoleni. Wiem, że PGE Skra ma liczne grono fantastycznych kibiców i liczę na ich wsparcie.

*rozmawiała Aleksandra Filipiak-Graczykowska

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę