Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Wypełniłem misję

Lukas Kampa: Wypełniłem misję

Dla Lukasa Kampy sezon 2020/2021 był ostatnim w barwach Jastrzębskiego Węgla. Niemiecki rozgrywający spędził w tym klubie aż pięć lat. – Był to wyjątkowy czas, który zapamiętam na zawsze – przyznał siatkarz.

Lukas Kampa nie mógł wymarzyć sobie lepszego zakończenia współpracy z Jastrzębskim Węglem niż wywalczenie mistrzostwa Polski. – Właśnie teraz to zrobiliśmy i to jest dla mnie najważniejsze. Jest satysfakcja, bo jeszcze tydzień temu to były tylko słowa, a teraz mamy już ten złoty medal. Pokazaliśmy, że naprawdę jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe cele – przyznał rozgrywający.Siatkarz dołączył do zespołu z Jastrzębia Zdroju w 2016 roku. Od tego momentu wywalczył z nim dwa brązowe i jeden złoty medal mistrzostw Polski. – Dla mnie osobiście to jest duża satysfakcja, bo teraz mam wrażenie, że wypełniłem misję – nie ukrywał zadowolenia Kampa. – Był to wyjątkowy czas, który zapamiętam na zawsze. Nie było łatwo, mieliśmy trudne momenty, twarde mecze. Przegraliśmy finały, wygraliśmy trzy medale. Wiele razy mówiłem, że w Jastrzębiu-Zdroju czuję się jak w domu i to ze mną zostanie. Dla mnie, dla mojej rodziny to był bardzo intensywny czas, który zostanie w sercu – dodał.

Czy jakiś moment w trakcie minionych pięciu lat szczególnie zapadł mu w pamięć? – Nie mogę wybrać tylko jednego, wyjątkowego meczu, bo było ich wiele. Na pewno jednym z nich było spotkanie u nas z Zenitem Kazań, oczywiście spory wkład mieli w to kibice, których teraz bardzo nam brakowało – podkreślił Kampa. – Naprawdę było wiele, wiele szczególnych momentów, meczów. Dla mnie to było wyjątkowe pięć lat, które zostaną ze mną na zawsze – zaznaczył.

Fani zespołu nie mogli cieszyć się z mistrzostwa z siatkarzami w hali ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Drużyna mogła jednak podziękować im za wsparcie już po zakończeniu sezonu. – Mieliśmy już okazję spotkać się z kibicami, powiedziałem im, że cały czas czułem ich wsparcie, są dla mnie wielcy. Dla mnie to zawsze była ogromna przyjemność grać w Jastrzębiu-Zdroju. Mogę im tylko powiedzieć „dziękuję i do zobaczenia” – zakończył Lukas Kampa.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę