Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Wierzyliśmy i walczyliśmy, dlatego to ogromna satysfakcja

Lukas Kampa: Wierzyliśmy i walczyliśmy, dlatego to ogromna satysfakcja

Po 17 latach mistrzostwo Polski ponownie zagościło w Jastrzębiu-Zdroju. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w finałowej rywalizacji PlusLigi dwukrotnie pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. – Najbardziej odczuwam ogromną satysfakcję, bo wiem, że w Jastrzębiu-Zdroju od dobrych kilku sezonów mówiliśmy, że gramy o najwyższe cele, o tytuł mistrza Polski, ale nie udawało nam się go zdobyć. Niektórzy mogą mówić, że to tylko słowa i dobrze jest udowodnić, że się mylili. Te dwa mecze to był naprawdę ogromny wysiłek drużynowy – powiedział Strefie Siatkówki rozgrywający jastrzębian Lukas Kampa. Kampa od 2014 roku występuje na polskich parkietach i to dla niego pierwszy złoty medal w PlusLidze. 

Wreszcie po tak wielu pana sezonach w PlusLidze udało się wywalczyć mistrzostwo Polski. Lukas Kampa: To naprawdę rewelacyjne uczucie. Najbardziej odczuwam jednak ogromną satysfakcję, bo wiem, że w Jastrzębiu-Zdroju od dobrych kilku sezonów mówiliśmy, że gramy o najwyższe cele, o tytuł mistrza Polski, ale nie udawało nam się go zdobyć. Niektórzy mogą mówić, że to tylko słowa i dobrze jest udowodnić, że się mylili. Te dwa mecze to był naprawdę ogromny wysiłek drużynowy. 

Oba spotkania finałowe były dość podobne. 

– Dokładnie tak. W obu przypadkach przegraliśmy pierwsze sety, trochę w nerwowy sposób. Powrócić do gry po takim początku w starciach z ZAKSĄ, to coś dużego i jestem bardzo szczęśliwy. 

Zwłaszcza, że przed początkiem finałowej rywalizacji praktycznie wszyscy złote medale wieszali na szyjach kędzierzynian. 

– Tak, ale to nie do końca chodzi o to, żeby udowodnić innym, że się mylili. Bardziej o to, że udowodniliśmy sobie, że mieliśmy rację. Oczywiście, wszyscy stawiali na ZAKSĘ, jak mogli tego nie robić? Kędzierzynianie zdominowali sezon zasadniczy, byli, nadal są, jednym z najlepszych zespołów w ostatnich sezonach. Do tego bilans meczów pomiędzy Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ jest naprawdę mocno na korzyść kędzierzynian, zwłaszcza w ostatnich latach. Jednak po tylu porażkach, po tych dwóch przegranych pierwszych setach w obu meczach, nadal jesteś w stanie wierzyć. My wierzyliśmy i walczyliśmy, dlatego to tak ogromna satysfakcja. 

Ten sezon was nie oszczędzał. Mieliście swoje problemy, ale czy to przypadkiem nie scaliło was jeszcze bardziej jako drużyny? 

– Mogę chyba powiedzieć za wszystkich, że to był najtrudniejszy z sezonów w naszych karierach. Nie możemy zapomnieć, że to Luke Reynolds zbudował tę drużynę i miał w tym swój zamysł, kiedy to robił. On też ma więc swój wkład w to mistrzostwo Polski. Na koniec jednak zawsze liczy się to, co robisz codziennie na treningach, to przynosi swoje owoce, takie jak ten złoty medal. 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę