Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lukas Kampa trafi do ligi włoskiej?

Lukas Kampa trafi do ligi włoskiej?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od pewnego czasu sporo mówi się o propozycji ZAKSY złożonej reprezentantowi USA – Micah Christensonowi. Zawodnik miałby trafić do PlusLigi, a obecnie gra w klubie z Modeny. We włoskich mediach jego transfer łączony jest z… Lukasem Kampą, który miałby zastąpić go w klubie z Serie A. Dla niemieckiego rozgrywającego byłby to powrót do tego włoskiego klubu.

Karuzela plotek transferowych ruszyła w tym sezonie niezwykle szybko. Już od jakiegoś czasu dużo mówi się o zmianach w ekipie z Kędzierzyna-Koźla, a w tej kwestii ostatnio pojawiła się informacja o chęci pozyskania Micah Christensona. Według włoskich mediów amerykański rozgrywający miał otrzymać solidną finansowo propozycję od polskiego klubu, w którym miałby zastąpić Benjamina Toniuttiego. Francuz łączony jest bowiem obecnie m.in. z Jastrzębskim Węglem. Prezes klubu Sebastian Świderski potwierdził, że wysłano zapytanie do menagera, jednak do transferu jeszcze daleka droga.Włosi z kolei szukają już jego zastępcy w Modenie. W tej roli widzą Lukasa Kampę, od pięciu sezonów rozgrywającego Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik już po ostatnim sezonie mocno zastanawiał się, czy pozostać w PlusLidze. Wtedy jednak, ze względu na rodzinę, chciał wrócić do ligi niemieckiej. Tym bardziej interesująco zapowiada się historia jego ewentualnego transferu do Włoch. Co ciekawe, niemiecki rozgrywający do PlusLigi, a dokładniej do ekipy Czarnych Radom, trafił właśnie z ówczesnego Pallavolo Modena, w którym spędził jeden sezon (2013/2014).

Jak na razie wszyscy jednak skupiają się na obecnym sezonie, a na potwierdzenie pogłosek transferowych trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved