Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Mieliśmy swoje szanse

Lukas Kampa: Mieliśmy swoje szanse

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali półfinałowe starcie z PGE Skrą Bełchatów w ramach Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Wynik 3:0 jest jednak mylący, w każdym z setów zadecydowała końcówka, w której lepsi byli bełchatowianie. –  Mieliśmy wrażenie, że nic nie funkcjonuje, ale to nie było tak. Mieliśmy swoje szanse i nie potrafiliśmy ich wykorzystać – powiedział po meczu Lukas Kampa.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra  Bełchatów rozegrali kolejne zacięte spotkanie. W każdym  z setów zadecydowały końcówki, w których lepsi byli bełchatowianie. – Myślę, że największa różnica była w tym, że kiedy PGE Skra miała piłkę daleko od siatki zbyt łatwo zdobywała punkty.  Mieliśmy wrażenie, że nic nie funkcjonuje, ale to nie było tak. Mieliśmy swoje szanse i nie potrafiliśmy ich wykorzystać – przyznał Lukas Kampa.  PGE Skrze udało się tym samym zrewanżować za porażkę z turnieju w Kępnie. – W Kępnie lepiej graliśmy w  bloku. Widać, że jesteśmy blisko siebie, a to jest dobry przedsmak przed sezonem, możemy oczywiście wygrać, lub przegrać, ale każdy mecz na pewno będzie bardzo wyrównany – analizował kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Nad czym zdaniem doświadczonego rozgrywającego jego zespół musi popracować przed rozpoczynającym się już w piątek sezonem? – Najważniejsze jest to, aby wypracować zachowanie, że kiedy jest okazja na zwycięstwo, to trzeba ją wykorzystać. Często każdy set jest wyrównany i każdy punkt może być tym decydującym – podkreślił Lukas Kampa. Reprezentant Niemiec ma za sobą operację barku i okres rehabilitacji. – Czuję się bardzo dobrze. Brakuje mi co prawda jeszcze trochę mocy na zagrywce.  Jestem szczęśliwy, że mogę znowu grać – powiedział Lukas Kampa.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved