Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Lukas Kampa i Louisa Lippmann siatkarzem i siatkarką roku w Niemczech

Lukas Kampa i Louisa Lippmann siatkarzem i siatkarką roku w Niemczech

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Niemczech czytelnicy Volleyball-Magazins oraz serwisu volleyball.de po raz kolejny wybrali siatkarza i siatkarkę roku.  Tytuł ten przypadł rozgrywającemu Jastrzębskiego Węgla – Lukasowi Kampie oraz skrzydłowej  Schanghai Volleyball  – Louisie Lippmann.  Dla jednej z czołowych niemieckich siatkarek to czwarte z rzędu tego typu wyróżnienie, tyle samo razy nagradzany był też Kampa.  Poprzednio w 2015, 2017 i 2018  roku. Głosowanie odbywa się od 1979 roku.

Lippmann wygrała z olbrzymią przewagą nad Pią Kästner i Camillą Weitzel– To super! Bardzo się z tego cieszę, szczególnie, że jestem tak daleko od Niemiec. To jest wspaniałe, że otrzymuję tak duże wsparcie z kraju. Ta nagroda jest bardzo, wielkim zaszczytem – powiedziała siatkarka.  W statystykach tylko Margareta Kozuch (pięć tytułów) i Angelina Grün (dziewięć tytułów) wyprzedzają Louisę Lippmann.Wyniki głosowania:
1. Louisa Lippmann (52 %)
2. Pia Kästner (12%)
3. Camilla Weitzel (10%)
4. Kimberly Drewniok (8%)
5. Lina Alsmeier (7%)

Dla Lukasa Kampy nie był to łatwy rok, ma za sobą nieudane kwalifikacje olimpijskie z reprezentacją kraju, a przede wszystkim poważną kontuzję i operację barku. – Naprawdę nie spodziewałem się tego, ponieważ mamy w Niemczech kilku graczy, którzy są na pierwszym planie, dlatego tym bardziej mi miło, że ludzie o mnie pomyśleli – powiedział. Drugie miejsce zajął  przyjmujący Trefla Gdańsk – Moritz Reichert.

Wyniki głosowania:
1. Lukas Kampa (25 %)
2. Moritz Reichert (20 %)
3. Tobias Krick (18 %)
4. Georg Grozer (15 %)
5. Anton Brehme (7%)

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved