Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > LUK Lublin lepszy od WK Winnica

LUK Lublin lepszy od WK Winnica

Siatkarze LUK Politechniki Lublin kontynuują przygotowania do swojego pierwszego sezonu w PlusLidze. W środę lublinianie rozpoczęli rywalizację w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza pokonali ukraiński WK Winnica 3:0. – Kończymy okres najcięższych zajęć siłowych, więc nasze parametry fizyczne jeszcze nie porywają, ale przed nami teraz czas na szlifowanie formy. Ważna była w tym sparingu nasza koncentracja, by zaprezentować się z jak najlepszej strony – powiedział po pierwszym pojedynku Grzegorz Pająk.

LUK Politechnika Lublin szlifuje formę przed pierwszymi meczami w PlusLidze. Podopieczni trenera Daszkiewicza mają za sobą już trzy mecze kontrolne oraz dwa turnieje – w Lublinie i Kozienicach. Kolejnym punktem w planie sparingów LUK Lublin jest I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. W kieleckim turnieju oprócz lublinian występuje WK Winnica z ukraińskiej ekstraklasy oraz czeskie VK Ostrava. Spotkania rozgrywane są w Zespole Szkół nr 2 w Kielcach, gdzie trener Dariusz Daszkiewicz prowadzi zajęcia z młodymi siatkarzami.

W pierwszym dniu turnieju siatkarze LUK Lublin zmierzyli się z WK Winnica. W pierwszych dwóch setach zespół z Lublina wygrał wyraźnie – do 18 i 16. Nieco więcej emocji przyniósł set numer trzy, który również należał do polskiego zespołu, ale tym razem rywale przekroczyli barierę 20 punktów. Po trzech setach było 3:0 dla beniaminka PlusLigi, jednak zgodnie z umową między trenerami rozegrano również dodatkowego seta. W nim także lepsi okazali się siatkarze polskiego zespołu, triumfując 25:19.

Oczywiście, cieszymy się ze zwycięstwa, bo każda wygrana buduje pewność siebie, ale wynik nie był tu najważniejszy. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że teraz potrzebujemy jak najwięcej gry w „szóstkach”. Kończymy okres najcięższych zajęć siłowych, więc nasze parametry fizyczne jeszcze nie porywają, ale przed nami teraz czas na szlifowanie formy. Ważna była w tym sparingu nasza koncentracja, by zaprezentować się z jak najlepszej strony – podsumował rozgrywający zespołu z Lublina Grzegorz Pająk.

W czwartek 16 września rozegrane zostaną dwa spotkania. Najpierw o godzinie 11:00 WK Winnica zmierzy się z VK Ostrava, a następnie o 17:30 LUK Lublin zagra z czeskim zespołem.

LUK Lublin – WK Winnica 3:0
(25:18, 25:16, 25:22)
dodatkowy set: 25:19

źródło: opr. własne, radio.kielce.pl