Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Lucille Gicquel: To nagroda za wszystko, co wypracował zespół przez kilka lat

Lucille Gicquel: To nagroda za wszystko, co wypracował zespół przez kilka lat

fot. CEV

Francja wygrała złotą Ligę Europejską po zwycięstwie nad Czechami. MVP zawodów została Lucille Gicquel, która zdobyła 20 punktów. – To po prostu wspaniała nagroda za kilka lat pracy, za wszystko, co wypracował zespół, za nasze postępy. Weszliśmy do tej złotej grupy myśląc, że moglibyśmy spróbować coś zrobić, ale nie myśląc o wygranej. Wygrywaliśmy mecze jeden po drugim i wreszcie ostatecznie zwyciężyliśmy. Jesteśmy super szczęśliwi i bardzo dumni naszego zespołu – powiedziała po meczu Gicquel.

Szczerze mówiąc, wątpiłam w to, że wygramy, ale nie byłyśmy pewne, na co nas stać i miałyśmy rezerwy. Nad tą pewnością dużo pracowaliśmy i jest to jeden z powodów, dla których teraz to zadziałało. To pierwszy krok, mam nadzieję, że to dopiero początek – dodała siatkarka.Zawodniczka podkreśliła też wagę pracy zespołu nad tym sukcesem. – Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej przygody i tej grupy, która bardzo dobrze się dogaduje, to grupa ciężko pracujących kobiet, której nie można nam odebrać. Bardzo nas krytykowano, gdy nie było wyników, teraz udowodniłyśmy, że potrafimy robić wielkie rzeczy, ale najważniejsze, że udowodniłyśmy to sobie.

Na koniec Gicquel skomentowała zdobycie statuetki MVP. – To oczywiście satysfakcja, jest to również dla mnie pierwszy indywidualny tytuł, ale głównie jestem bardzo szczęśliwa, że wniosłam maksimum do zespołu. To prawda, że ​​w drugim secie nie poddałyśmy się. Tak naprawdę pamiętam solidarność między nami, jak któraś dziewczyna grała trochę gorzej, inne starały się jej pomóc, aby dać jeszcze więcej, aby pomóc grupie. To jest naprawdę to, co czyni nas silnymi.

źródło: ffvolley.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę