Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rozgrywająca #VolleyWrocław: Zmiany opłaciły się policzankom

Rozgrywająca #VolleyWrocław: Zmiany opłaciły się policzankom

Siatkarki #VolleyWrocław w niedzielę przegrały 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Wrocławianki nie oddały jednak meczu bez walki, miały nawet szansę na wywiezienie co najmniej jednego punktu. – Chemik Police zrobił kilka zmian i ten ruch im się opłacił, to był ważny moment meczu – powiedziała rozgrywająca #VolleyWrocław, Lucie Muhlsteinova.

WALKA NIE WYSTARCZYŁA

Wrocławianki dzielnie walczyły w meczu z faworyzowanym Chemikiem Police. Znakomicie weszły w to spotkanie wygrywając pierwszego seta. Miały też szansę na wygranie trzeciej odsłony. – Nasza ambitna postawa niestety nie wystarczyła. Chemik Police zrobił kilka zmian i ten ruch im się opłacił. To był ważny moment meczu. Policzanki mają szeroki skład i tam każda zawodniczka, która wejdzie na boisko pomaga swojemu zespołowi – powiedziała po meczu rozgrywająca wrocławskiej ekipy. Po polickiej stronie na boisku pojawiły się Monika Fedusio, Dominika Pierzchała czy Elizabet Inneh-Varga. Liderką wrocławianek była Julia Szczurowska z 18 punktami na koncie.

Emocji nie zabrakło w trzecim secie, gdzie przez długi okres walka toczyła się niemalże punkt za punkt. – W trzecim secie było chyba po 15 i miała miejsce dłuższa akcja. Przegrałyśmy ją, a policzanki to napędziło, a my utknęłyśmy – zauważyła Lucie Muhlsteinova.  W końcówce policzanki już zdominowały wydarzenia na boisku.

MECZ Z SILNYM RYWALEM LEPSZY NIŻ TRENING

Wrocławianki mają teraz serię meczów z najsilniejszymi w TAURON Lidze. Mierzyły już się z zespołami z Radomia, Rzeszowa i Polic. Teraz przed nimi starcie z ŁKS. – Ja zawsze mówię, że takie mecze to dla nas najlepszy trening. Gra z takim przeciwnikiem, jak teraz w niedzielę Chemik i szansa zagrania czterech setów jest lepsza, niż dwie godziny treningu – przyznała rozgrywająca #Volley. Aktualnie wrocławianki z bilansem trzech zwycięstw i czterech porażek zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. – Ja zawsze stawiam sobie jak najwyższe cele, bo bez sensu jest inaczej. Myślę, że fajnie będzie, jak się uda wejść do fazy play-off – zakończyła Lucie Muhlsteinova.