Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Luciano De Cecco: To dla rozgrywającego jak gwiazdka

Luciano De Cecco: To dla rozgrywającego jak gwiazdka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Argentyny po raz pierwszy od 2002 roku awansowała do najlepszej ósemki mistrzostw świata. W pierwszym meczu fazy grupowej turnieju podopieczni Marcelo Mendeza bez straty seta pokonali Serbię, choć wcześniej brązowi medaliści mieli spore problemy w rundzie grupowej. – Wygranie tego pierwszego seta sprawiło, że trochę zeszło z nas całe ciśnienie, które mieliśmy w fazie grupowej. Moim zdaniem w tym spotkaniu dobrze zagraliśmy w obronie, solidnie pokazaliśmy się w polu serwisowym. Nie zagraliśmy perfekcyjnie, ale działał nasz system blok-obrona i dobrze radziliśmy sobie także w naszej pierwszej akcji – powiedział Strefie Siatkówki rozgrywający Argentyny Luciano De Cecco. 

 Wreszcie obyło się bez tie-breaka… 

Luciano De Cecco:Tak, wreszcie. Teraz to już zupełnie inne granie niż w fazie grupowej. Naprawdę więc cieszymy się, że udało nam się wygrać ten mecz. Zwłaszcza, że zawsze trudno nam się gra z Serbią, ma mocny serwis, świetny i doświadczony zespół z wieloma indywidualnościami, grającymi na wysokim poziomie. Dla nas takie przekonywujące zwycięstwo to coś bardzo dobrego, ale teraz musimy odpocząć i skupić się już na kolejnym spotkaniu. 

Wytrzymaliście wszystkie końcówki setów. Najtrudniejsza była chyba ta z premierowej odsłony i to ona miała decydujący wpływ na cały mecz? 

Myślę, że wygranie tego pierwszego seta sprawiło, że trochę zeszło z nas całe ciśnienie, które mieliśmy w fazie grupowej. Moim zdaniem w tym spotkaniu dobrze zagraliśmy w obronie i solidnie pokazaliśmy się w polu serwisowym. Nie zagraliśmy perfekcyjnie, ale działał nasz system blok-obrona i dobrze radziliśmy sobie także w naszej pierwszej akcji. Mi grało się świetnie, bo mogłem każdego równo obdzielić w ataku. To dla rozgrywającego jak gwiazdka.

Argentyna i Serbia prezentują zupełnie inne style gry. Czy wasza finezja, technika i „smart playing” okazały się dobrym sposobem na bardziej fizyczną siatkówkę Serbów?

Na pewno mamy mniej siły fizycznej niż Serbowie. Zagraliśmy w tym meczy technicznie, prezentowaliśmy szybką siatkówkę i staraliśmy się zdobywać punkty w różny sposób. Nie jest łatwo radzić sobie z blokiem Serbów, ale cieszę się, że nam się to tym razem udało. 

Mieliście ciężko w fazie grupowej, do samego końca walczyliście o awans w mistrzostwach świata. Tamte trudności sprawią, że teraz będzie wam trochę łatwiej czy wręcz przeciwnie? 

Nie, na razie po prostu cieszymy z tego, że możemy być na tym etapie. Zwłaszcza, że po raz pierwszy od 2002 roku udało nam się zakwalifikować w mistrzostwach świata do najlepszej ósemki turnieju. Cieszymy się i już zaraz zaczniemy przygotowania do kolejnego spotkania. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę