Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lucia Bosetti: To dla mnie ogromny zaszczyt wkroczyć w nową rolę

Lucia Bosetti: To dla mnie ogromny zaszczyt wkroczyć w nową rolę

fot. Michał Szymański

Dwa dni temu informowaliśmy, że Lucia Bosetti, wielokrotna reprezentantka Włoch, postanowiła zakończyć siatkarską karierę. Swoje siatkarskie doświadczenie wykorzysta jako manager zespołu Cbf Balducci Hr Macerata, który po sezonie 2022/2023 pożegnał się z Serie A. – Jestem bardzo dumna, że ​​staję się częścią tej rodziny – powiedziała Lucia Bosetti w dniu swojej prezentacji jako manager CBF Balducci HR.

Dla mnie to nowa przygoda, nowe wyzwanie. Mam ogromną nadzieję, że moje doświadczenie, zdobyte przez wiele lat gry w siatkówkę na boisku, może być dodatkowym narzędziem dla tego ambitnego klubu, który ma jasno określone cele – podkreśliła Bosetti.Tak więc to dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt wkroczyć w tę nową rolę. To był wybór, który dojrzał z czasem, zmierzenie się z siatkówką z innego punktu widzenia jest dla mnie ogromnym wyzwaniem – dodała była reprezentantka Włoch. – Powody, które skłoniły mnie do podjęcia nowego wyzwania to z pewnością powaga klubu, który się prezentuje i cele, które są dla mnie bardzo ważne, takie jak fakt, że zbudowany skład ma dążyć do powrotu do Serie A1. Chcę również przekazać moje doświadczenie nowym graczom. Kiedy klub zaproponował mi nową rolę, początkowo trochę się bałam. Poświęciłam całe życie siatkówce, ale grałam. Chciałam się upewnić, że czuję się na siłach, więc poświęciłam trochę czasu na przemyślenie tego. Nie mogę się doczekać, aby móc wnieść swój wkład w rozwój tej rzeczywistości.

W karierze klubowej Lucia Bosetti reprezentowała takie kluby jak Foppapedretti Bergamo, Fenerbahce Stambuł, Savino Del Bene Scandicci, a w ostatnim sezonie Çukurova Belediyespor. W 2010 roku zwyciężyła w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Włoch i mistrzostwo Turcji. W lidze włoskiej i tureckiej wygrywała również krajowe puchary i superpuchary.

Jestem zaszczycony, że mogę zaprezentować Lucię Bosetii w roli managera drużyny – powiedział prezes CBF Balducci HR, Pietro Paolella.To wielki wyczyn i zaszczyt móc powitać takiego sportowca w roli managera, który zajmie się wszystkim, co dotyczy działalności firmy. Jako prezes jestem naprawdę dumny i zaszczycony, że mogę ogłosić, że Lucia Bosetti oficjalnie staje się częścią tej rodziny. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, ponieważ dążymy do doskonałości i kto lepszy od niej może reprezentować doskonałość, więc myślę, że reprezentuję bardzo szczęśliwy klub. Posiadanie Lucii jest czymś niesamowitym. Miałem szczęście rozmawiać z nią kilka razy, poznać ją, jest naprawdę cudowną osobą. Wspólnie postaramy się zrobić coś dobrego dla tego klubu, aby wrócił na szczyt, z którego przed chwilą wyszliśmy, czyli do najwyższej ligi.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę