Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lube zatrzyma swoją gwiazdę, jest kompromis?

Lube zatrzyma swoją gwiazdę, jest kompromis?

fot. Katarzyna Antczak

Kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa dotknął również kluby włoskiej Serie A. Negocjacje z zawodnikami musieli podjąć nawet włodarze takiej potęgi jak Cucine Lube Civitanova. Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość w Lube Osmany Juantoreny. Jak donoszą włoskie media wszystko wskazuje, że biancorossi doszli do porozumienia z jedną z legend klubu.

Czołowe kluby włoskiej Serie A stanęły przed dużym wyzwaniem, do tej pory liga włoska była jedną z chętniej wybieranych przez gwiazdy światowej siatkówki. Teraz, ze względu na kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią, utrzymanie budżetów klubów na dotychczasowym poziomie nie jest możliwe, a włodarzy m.in. czołówki Serie A czekają negocjacje z zawodnikami. Niektórzy siatkarze skłaniają się do opcji zmiany ligi włoskiej, na zdającą się nie mieć tego typu problemów rosyjską Superligę. W takiej sytuacji jest chociażby Ivan Zaytsev, gwiazda Modeny ma co prawda ważny kontrakt, obowiązujący do 2023, jednak w obecnej sytuacji kiedy włoskie kluby muszą negocjować obniżkę kontraktów kuszącą ofertę reprezentantowi Italii przestawił rosyjski Kuzbass Kemerovo. W podobnej sytuacji są inni zawodnicy Modeny, kuszeni przez kluby z Chin, Matthew Anderson czy Tine Urnaut.Nieco lepiej w obecnej sytuacji zdaje radzić sobie Cucine Lube Civitanova. Z klubem co prawda pożegnał się Bruno, decyzja zawodnika nie była jednak podyktowana kryzysem, a Bruno ma zastąpić Luciano de Cecco. Już w kwietniu włodarze klubu doszli do porozumienia z innym kluczowym zawodnikiem biancorossich – Osmanym Juantoreną, kontrakt nie został jednak podpisany. Jeden z najlepszych przyjmujących na świecie barw Lube broni od 2015 roku i nie ukrywał, że klub darzy sporym sentymentem. Przy konieczności negocjacji umów przyszłość ulubieńca kibiców biancorossich również stanęła pod znakiem zapytania. Jak informują włoskie media klub i zawodnik wypracowali kompromis. – Z Osmanym rozmawiamy codziennie. Nowy kontrakt mieliśmy podpisać w dniu, kiedy zapadły decyzje o zamknięciu kraju. Jest kapitanem naszego zespołu i symbolem Lube, nie sądzę, aby w tym temacie były jakieś niespodzianki – wyjaśnia Giuseppe Cormio, dyrektor sportowy Cucine Lube Civitanova, uspokajają fanów Lube. Według doniesień włoskich mediów klub doszedł już do porozumienia z zawodnikiem, Juantorena miał się zgodzić na obniżenie kontraktu do kwoty rzędu 300 tys euro za sezon, a nowa umowa zawodnika miałaby obowiązywać co najmniej na dwa kolejne sezony, a nawet dłużej…

Pod znakiem zapytania pozostaje natomiast zestawienie reszty przyjmujących mistrza Italii, wciąż trwają negocjacje z Lealem, który być może zdecyduje się pozostać w Brazylii, wracając do Sady Cruzeiro, w której spędził sześć sezonów (2012-2018). Lukę po Lealu miałby wypełnić kubański talent – Marlon Yant Herrera.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved