Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lube zatrzyma swoją gwiazdę, jest kompromis?

Lube zatrzyma swoją gwiazdę, jest kompromis?

fot. Katarzyna Antczak

Kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa dotknął również kluby włoskiej Serie A. Negocjacje z zawodnikami musieli podjąć nawet włodarze takiej potęgi jak Cucine Lube Civitanova. Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość w Lube Osmany Juantoreny. Jak donoszą włoskie media wszystko wskazuje, że biancorossi doszli do porozumienia z jedną z legend klubu.

Czołowe kluby włoskiej Serie A stanęły przed dużym wyzwaniem, do tej pory liga włoska była jedną z chętniej wybieranych przez gwiazdy światowej siatkówki. Teraz, ze względu na kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią, utrzymanie budżetów klubów na dotychczasowym poziomie nie jest możliwe, a włodarzy m.in. czołówki Serie A czekają negocjacje z zawodnikami. Niektórzy siatkarze skłaniają się do opcji zmiany ligi włoskiej, na zdającą się nie mieć tego typu problemów rosyjską Superligę. W takiej sytuacji jest chociażby Ivan Zaytsev, gwiazda Modeny ma co prawda ważny kontrakt, obowiązujący do 2023, jednak w obecnej sytuacji kiedy włoskie kluby muszą negocjować obniżkę kontraktów kuszącą ofertę reprezentantowi Italii przestawił rosyjski Kuzbass Kemerovo. W podobnej sytuacji są inni zawodnicy Modeny, kuszeni przez kluby z Chin, Matthew Anderson czy Tine Urnaut.Nieco lepiej w obecnej sytuacji zdaje radzić sobie Cucine Lube Civitanova. Z klubem co prawda pożegnał się Bruno, decyzja zawodnika nie była jednak podyktowana kryzysem, a Bruno ma zastąpić Luciano de Cecco. Już w kwietniu włodarze klubu doszli do porozumienia z innym kluczowym zawodnikiem biancorossich – Osmanym Juantoreną, kontrakt nie został jednak podpisany. Jeden z najlepszych przyjmujących na świecie barw Lube broni od 2015 roku i nie ukrywał, że klub darzy sporym sentymentem. Przy konieczności negocjacji umów przyszłość ulubieńca kibiców biancorossich również stanęła pod znakiem zapytania. Jak informują włoskie media klub i zawodnik wypracowali kompromis. – Z Osmanym rozmawiamy codziennie. Nowy kontrakt mieliśmy podpisać w dniu, kiedy zapadły decyzje o zamknięciu kraju. Jest kapitanem naszego zespołu i symbolem Lube, nie sądzę, aby w tym temacie były jakieś niespodzianki – wyjaśnia Giuseppe Cormio, dyrektor sportowy Cucine Lube Civitanova, uspokajają fanów Lube. Według doniesień włoskich mediów klub doszedł już do porozumienia z zawodnikiem, Juantorena miał się zgodzić na obniżenie kontraktu do kwoty rzędu 300 tys euro za sezon, a nowa umowa zawodnika miałaby obowiązywać co najmniej na dwa kolejne sezony, a nawet dłużej…

Pod znakiem zapytania pozostaje natomiast zestawienie reszty przyjmujących mistrza Italii, wciąż trwają negocjacje z Lealem, który być może zdecyduje się pozostać w Brazylii, wracając do Sady Cruzeiro, w której spędził sześć sezonów (2012-2018). Lukę po Lealu miałby wypełnić kubański talent – Marlon Yant Herrera.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę