Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Losowanie kwalifikacji Ligi Mistrzów 21 sierpnia

Losowanie kwalifikacji Ligi Mistrzów 21 sierpnia

fot. CEV

Na 21 sierpnia Europejska Federacja Siatkówki wyznaczyła losowanie rund kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Przez kwalifikacje będą próbowały się przedrzeć dwa polskie zespoły. Wystąpią w nich siatkarze Jastrzębskiego Węgla oraz siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Mecze kwalifikacyjne rozpoczną się już w drugiej połowie września, polskie zespoły na boisku powinniśmy zobaczyć w październiku.

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) podała do wiadomości, że losowanie rund kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń odbędzie się 21 sierpnia w Luksemburgu. Na swoich rywali w drodze do fazy grupowej czekają siatkarze Jastrzębskiego Węgla i siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź.Wciąż nie podano oficjalnie, jakie drużyny wezmą udział w kwalifikacjach, ale zarówno łodzianki jak i jastrzębianie mogą spodziewać się trudnej przeprawy. Polskie zespoły powinny wziąć udział w rozgrywkach od II rundy kwalifikacji dzięki wysokiemu miejscu Polski w rankingu. ŁKS może trafić m.in. na Dinamo Moskwa, Savino Del Bene Scandicci lub Alianz MTV Stuttgart.

Rundy kwalifikacyjne zaplanowano w formacie mecz i rewanż, ale CEV zostawiła sobie furtkę w przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej w Europie i trudności z podróżowaniem. Wówczas możliwe jest rozegranie dwóch spotkań w hali jednego z zespołów lub nawet organizacja turnieju. Awans do fazy grupowej uzyskają dwie najlepsze drużyny z kwalifikacji. Zespoły, które odpadną w I rundzie zagrają w 1/32 finału Pucharu CEV. Przegrani z meczów II i III rundy trafią do 1/16 finału tego pucharu.

Mecze I rundy kwalifikacji zaplanowano na drugą połowę września. Mecze II i III rundy, w których powinniśmy zobaczyć polskie zespoły, rozegrane zostaną w październiku. W fazie grupowej Ligi Mistrzów zobaczymy na pewno Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrę Bełchatów i VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. W Lidze Mistrzyń w fazie grupowej zagrają Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved