Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Losowanie grup turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich

Losowanie grup turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich

fot. shutterstock

W Lozannie odbyło się losowanie grup w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Swoich rywali i rywalki poznały oczywiście obie reprezentacje Polski. Polki będą gospodyniami turnieju, w którym rywalizować będzie grupa C. W każdej  z grup zagra osiem zespołów. Przed nami również losowanie turniejów męskich.

Wszystkie turnieje kwalifikacyjne rozpoczną się w drugiej połowie września tego roku. Najpierw do rywalizacji przystąpią siatkarki, które rywalizować będą od 16 do 24 września. Jeden z turniejów kwalifikacyjnych kobiet rozegrany zostanie w Polsce. Pozostałe w Japonii i Chinach. Siatkarze do rywalizacji przystąpią 3 września, a wszystkie drużyny, które wywalczą awans do zmagań olimpijskich poznamy 8 października. Panowie rywalizować będą w Japonii, Chinach i Brazylii.Wiemy już z kim zagrają siatkarki reprezentacji Polski. Biało-czerwone na własnym terenie zmierzą się z siedmioma ciekawymi teamami. Najsilniejszymi rywalkami w drodze do Paryża będą z pewnością Włoszki i Amerykanki. Podopieczne trenera Lavariniego dobrze znają się też z zawodniczkami niemieckimi, które zawitają do Polski. Oprócz tego w naszym kraju zagrają Tajlandia, Kolumbia, Korea i Słowenia.

Całkiem nieźle wygląda natomiast grupa polskich siatkarzy, którzy o igrzyska zagrają w Chinach. Na ich drodze do turnieju olimpijskiego staną: Argentyńczycy, Holendrzy, Kanadyjczycy, a także reprezentanci Meksyku, Belgii, Bułgarii i Chin.

Turnieje kwalifikacyjne kobiet:

Grupa A: Chiny – gospodarz, Ukraina, Meksyk, Czechy, Kanada, Niderlandy, Dominikana, Serbia
Grupa B: Japonia – gospodarz, Peru, Argentyna, Portoryko, Bułgaria, Belgia, Turcja, Brazylia
Grupa C: Polska – gospodarz, Słowenia, Korea Płd., Kolumbia, Tajlandia, Niemcy, USA, Włochy

Turnieje kwalifikacyjne mężczyzn:

Grupa A: Brazylia – gospodarz, Katar, Czechy, Niemcy, Ukraina, Kuba, Iran, Włochy
Grupa B: Japonia – gospodarz, Finlandia, Egipt, Tunezja, Turcja, Serbia, Słowenia, USA
Grupa C: Chiny – gospodarz, Bułgaria, Belgia, Meksyk, Kanada, Niderlandy, Argentyna, Polska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę