Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: LOS rozpoczął sezon od wygranej na wyjeździe

I Liga K: LOS rozpoczął sezon od wygranej na wyjeździe

ENEA Energetyk Poznań i ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki zmagania w sezonie 2023/2024 zainaugurowały podczas meczu w Poznaniu. W spotkaniu od samego początku lepiej radziły sobie przyjezdne i mimo że poznaniankom udało się ugrać seta, to musiały uznać wyższość siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dobry początek przyjezdnych

W mecz z wysokiego „C” rozpoczęły siatkarki LOS-u. Dzięki dobrym akcjom m.in. Katarzyny Kowalczyk czy Agaty Plagi, prowadziły 8:1. Poznanianki szybko wzięły się za odrabianie strat, jednak przeciwniczki nie pozwalały im doprowadzić do wyrównania. Dłuższe akcje na swoim koncie zapisywały nowodworzanki, a dodatkowo poznanianki dodawały im punkty po błędach własnych. W drugiej części seta drużyna z Poznania odrobiła kilka punktów, ale to nie wystarczyło, żeby powstrzymać dobrze dysponowane przeciwniczki. Końcówka inauguracyjnej partii należała do Marta Budnik, która swoimi świetnymi serwisami dała zespołowi piłkę setową (24:15). Zakończyła ją atakiem Kowalczyk.

W odsłonie numer dwa nowodworzanki ponownie szybko odskoczyły wynikiem i po dwóch atakach Kowalczyk LOS prowadził sześcioma „oczkami” (9:3). Poznanianki ponownie starały się zniwelować różnicę w wyniku. Było to trudne, ponieważ punktowały tylko pojedynczymi akcjami. Sytuacja na boisku zmieniła się dopiero w końcówce seta. Skuteczny atak Zofii Sobanty rozpoczął serię zdobyczy punktowej z wyniku 15:23 na 22:23. Mimo dobrej passy Energetykowi nie udało się powstrzymać przeciwniczek przed wygraniem kolejnej partii. Najpierw atak Plagi dał LOS-owi piłkę setową (24:22), a następnie akcja tej samej zawodniczki ją zakończyła.

Przebudzenie gospodyń

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej wymiany. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie, a wynik oscylował wokół remisu. Po błędzie Natalii Sidor Poznaniankom udało się uciec na trzy punkty (11:8). Następnie dzięki akcjom Amelii Senicy udało się zwiększyć przewagę do ośmiu „oczek” (18:10). Nowodworzanki dopadł chwilowy kryzys i spadek formy. Siatkarki z LOS-u miały problem z punktowaniem, co bardzo dobrze wykorzystały gospodynie spotkania wygrywając odsłonę. Piłkę setową atakiem wywalczyła Wiktorii Niwald (24:16), a zakończyła ją Seniaca.

Od początku kolejnego seta było widać delikatną przewagę drużyny z Nowego Dworu. Świetna dyspozycja Plagi pozwoliła LOS-owi wysunąć się na pięciopunktowe prowadzenie (11:6). Poznanianki od razu starały się gonić wynik. Nie były jednak w stanie dogonić przeciwniczek, ponieważ popełniały za dużo błędów własnych, a przeciwnik był zbyt mocny. Inaczej sytuacja wyglądała u nowodworzanek. Zawodniczkom LOS-u wychodziło niemal wszystko, a z każdą akcją zespół zbliżał się do wygrania spotkania. W ataku królowała Plaga, a wspomagały ją Kowalczyk oraz Sidor. W końcówce partii drużynie z Poznania udało się odrobić kilka punktów, jednak nie powstrzymało to przyjezdnych. Najpierw akcja Matyldy Grabowskiej dała piłkę meczową (24:19), a następnie atak Plagi ją zakończył w drugiej próbie.

MVP: Agata Plaga

ENEA Energetyk Poznań – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(15:25, 22:25, 25:17, 20:25)

Energetyk: Senica (17), Niwald (10), Sobanty (9), Nastawska (9), Chmielewska (2). Ziółkowska (1), Stryjak (libero) oraz Pietrzak (1), Nogaj, Raffelt
LOS: Plaga (20), Sidor (16), Kowalczyk (15), Budnik (10), Grabowska (4), Filipek (1), Bogdańska (libero) oraz Stachowiak (2), Kawka (1), Bolińska, Bąkiewicz