Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > LOS Nowy Dwór Maz. i #VolleyWrocław w finale PreZero Grand Prix PLS

LOS Nowy Dwór Maz. i #VolleyWrocław w finale PreZero Grand Prix PLS

fot. Piotr Sumara - PLS

W niedzielne przedpołudnie w Gdańsku rozegrano półfinału turnieju PreZero Grand Prix PLS. W pierwszym meczu siatkarki pierwszoligowego LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki pokonały po tie-breaku BKS Bielsko-Biała. W drugim meczu wrocławianki okazały się lepsze od Jokera Świecie i to one zmierzą się z LOS-em w wielkim finale. Świecianki i bielszczanki grać będą o 3. miejsce.

Pierwszy mecz półfinałowy lepiej rozpoczął się dla siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego, które szybko wyszły na prowadzenie 6:2. Nowodworzanki często kiwały skutecznie (11:4) i trener Sufa szybko wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy. W pewnym momencie przewaga pierwszoligowych siatkarek wynosiła już 9 punktów i przy zmianie stron było już 16:7. Bielszczanki popełniały sporo błędów, ułatwiając zadanie rywalkom. Siatkarki LOS-u zaskakująco łatwo zdobywały punkty, prowadząc w końcówce już 22:11. Wygrały ostatecznie tego seta po ataku Barbary Zakościelnej do 12.Podrażnione bielszczanki drugiego seta rozpoczęły dużo lepiej, wychodząc na prowadzenie 4:1. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego szybko odrobiły tę stratę (6:6), ale BKS nie zamierzał łatwo oddawać meczu. Coraz lepiej spisywała się Alina Bartkowska (10:8), a nowodworzanki zanotowały długi zastój w grze (14:8). Przewaga siatkarek z Podbeskidzia cały czas się utrzymywała (17:11), po asie serwisowym Kingi Drabek BKS prowadził 20:14 i pewnie zmierzał do tie-breaka. Mimo dobrych ataków Agnieszki Wołoszyn nowodworzanki nie dały rady już dogonić rywalek i przegrały tego seta do 21 po ataku Martyny Borowczak.

Początek decydującej partii to długie, wyczerpujące wymiany. Po ataku Barbary Zakościelnej LOS prowadził 5:3, a przy zmianie stron boiska miał już trzy punkty przewagi. Po błędzie w ataku Aliny Bartkowskiej nowodworzanki prowadziły 11:6 i pewnie zmierzały ku wygranej. Mimo ambitnej walki siatkarek BKS-u po plasie Zakościelnej LOS miał piłkę meczową przy stanie 14:10, a po chwili Dominika Balcerowicz skończyła to spotkanie. Nagrodę dla MVP spotkania odebrała Izabela Jaworska.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2
(12:25, 25:21, 10:15)

Składy zespołów:
BKS: Polak (2), Borowczak (11), Mazur, Janiuk (1), Chmielewska, Drabek (2), Łyszkiewicz (11) i Bartkowska (7)
LOS: Chyła, Zaciek, Jaworska (5), Zakościelna (8), Filipek, Balcerowicz (10), Kujawska i Wołoszyn (12)


Drugi półfinał pomiędzy zespołami ze Świecia i Wrocławia rozpoczął się od długich wymian, świetnych obron, ale też i błędów w zagrywce. Przy zmianie stron boiska to Joker prowadził 8:6, ale wrocławianki szybko odrobiły tę niewielką stratę i wynik znów przez jakiś czas był bliski remisu (10:10, 15:15). Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi, impas przełamały w końcu świecianki, które po ataku Joanny Sikorskiej prowadziły 19:17. Po asie serwisowym Kingi Legiety wrocławianki dogoniły przeciwnika (21:21). W końcówce kiwka Legiety i zagrywka Karoliny Fedorek dały wygraną 25:23 zespołowi z Dolnego Śląska.

Idąc za ciosem drugiego seta podopieczne trenera Dawida Murka rozpoczęły od prowadzenia 3:0, jednak rywalki nie dały im się za bardzo rozpędzić. Joker doprowadził do remisu 7:7, a po okresie wyrównanej i zaciętej walki wrocławianki znów odskoczyły rywalkom na dwa punkty (14:12). Siatkarki z Wrocławia grały cierpliwie w obronie i sprytnie w ataku i utrzymywały przewagę (18:15), co zmusiło trenera Mariaskina do przerwania gry. Przerwa niewiele jednak pomogła, wrocławianki w końcówce prowadziły już 21:16 i nie oddały już tej przewagi do końca. Aleksandra Gromadowska zakończyła tego seta wynikiem 25:18 i #VolleyWrocław awansował do finału.

Impel #VolleyWrocław – Joker Świecie 2:0
(25:23, 25:18)

Składy zespołów:
#Volley: Wellna, Gromadowska (19), Murek, Adamek (5), Szady, Chorąża, Legieta (13) i Fedorek (1)
Joker: Wystel, Michalewicz (1), Skrzypkowska, Nowak, Sikorska (13), Kubacka (1), Zaborowska (13) i Twardowska (11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę