Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Lorenzo Micelli: Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za wszelką cenę

Lorenzo Micelli: Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za wszelką cenę

fot. FIVB

– Nie zaczęliśmy dobrze tego meczu. W pierwszym secie nie wykorzystaliśmy okazji do gry przez środek. Ale naprawiliśmy błędy i podjęliśmy większe ryzyko. Nie mieliśmy wyboru. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za wszelką cenę – powiedział po zwycięstwie z Polkami trener Bułgarek Lorenzo Micelli.

Na koniec zmagań w Lidze Narodów siatkarki reprezentacji Polski w Sofii przegrały z Bułgarkami 1:3. Mimo że dobrze weszły w mecz, to od drugiego seta inicjatywę na boisku przejęły gospodynie.Nie zaczęliśmy dobrze tego meczu. W pierwszym secie nie wykorzystaliśmy okazji do gry przez środek. Ale naprawiliśmy błędy i podjęliśmy większe ryzyko. Nie mieliśmy wyboru. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać za wszelką cenę. Pokazaliśmy naszą waleczność, mentalność zwycięzców – powiedział szkoleniowiec Bułgarek Lorenzo Micelli.   

Potrafiły one opanować emocje i pozbierać się po pierwszej przegranej odsłonie, natomiast Polki nie znalazły recepty na ich powstrzymanie w kolejnych partiach. – W mecz weszłyśmy bardzo spięte. Może byłyśmy na początku trochę niepewne, ale później rozluźniłyśmy się i zaczęłyśmy grać swoją siatkówkę. We wcześniejszych dniach rywalizowałyśmy z Włoszkami i Brazylijkami. Szczególnie mecz z tym pierwszym rywalem nam nie wyszedł, a z tym drugim zagrałyśmy całkiem solidnie. Obie te drużyny są bardzo mocne, ale jeśli do naszego składu wróci kilka czołowych zawodniczek, to być może będziemy mogły z nimi bardziej powalczyć – stwierdziła kapitan bułgarskiej ekipy Lora Kitipowa.

Bułgarki z turnieju na turniej grały coraz lepiej, a wygrane z Dominikankami i Polkami w Sofii pozwoliły im utrzymać się w Lidze Narodów. – Nadal pracujemy nad budowaniem tożsamości tego zespołu. Mogę jednak pogratulować zawodniczkom i powiedzieć im: wielkie brawa. Ważne, że pozostaliśmy w Lidze Narodów, bo ona daje szansę na rywalizowanie z najlepszymi siatkarkami i najmocniejszymi zespołami na świecie – podkreślił Micelli.

Bułgarki nie zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów, więc mogą już koncentrować się na mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się w Polsce i Holandii. – Lepiej jest walczyć z silnymi przeciwnikami, więc dobrze, że utrzymałyśmy się w Lidze Narodów. Przed nami mistrzostwa świata. Ten turniej pokaże nam, w którym miejscu obecnie jesteśmy. Teraz czeka nas odpoczynek, a potem będziemy myśleć już o mundialu. Będzie to ciężki turniej, bo zagramy z silnymi zespołami i będzie czekało nas dużo podróży – zakończyła Kitipowa.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę