Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Loiusa Lippmann zagra w lidze rosyjskiej?

Loiusa Lippmann zagra w lidze rosyjskiej?

fot. Michał Szymański

Loiusa Lippmann jest bliska podpisania kontraktu z rosyjskim Lokomotiw Kaliningrad – donosi portal Melhor do Vôlei. Reprezentantka Niemiec miałaby zastąpić na pozycji atakującej Kubankę Anę Cleger, która spodziewa się dziecka. 

Po ogłoszeniu w lipcu, że kubańska zawodniczka jest w ciąży, Lokomotiw Kaliningrad został z jedną atakującą – Anastazją Stalną. Nic zatem dziwnego, że szuka na tę pozycję uznanej zawodniczki.Do tego grona należy na pewno Louisa Lippmann, która ma na swoim koncie Puchar i Superpuchar Niemiec oraz cztery mistrzostwa kraju. W 2020 wywalczyła z Shanghai Dunlop wicemistrzostwo Chin. Liga chińska zakończyła swoje rozgrywki w styczniu, a Lippmann przeniosła się do Schweriner SC. Z powodu pandemii koronawirusa sezon 2019/2020 w lidze niemieckiej został przerwany, a medale nie zostały rozdane.

Louisa Lippmann jest również reprezentantką Niemiec, z którą w 2014 roku wygrała turniej Volley Masters Montreux oraz zdobyła srebrny medal Ligi Europejskiej. W tym roku została wyróżniona m.in. jako najlepsza atakująca Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do IO.

Jeśli transfer niemieckiej zawodniczki zostanie potwierdzony, Lippmann wróci do gry z holenderską rozgrywającą Laurą Dijkema. Obie grały dla włoskiego Il Bisonte Firenze w latach 2018-2019.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę