Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Loiusa Lippmann zagra w lidze rosyjskiej?

Loiusa Lippmann zagra w lidze rosyjskiej?

fot. Michał Szymański

Loiusa Lippmann jest bliska podpisania kontraktu z rosyjskim Lokomotiw Kaliningrad – donosi portal Melhor do Vôlei. Reprezentantka Niemiec miałaby zastąpić na pozycji atakującej Kubankę Anę Cleger, która spodziewa się dziecka. 

Po ogłoszeniu w lipcu, że kubańska zawodniczka jest w ciąży, Lokomotiw Kaliningrad został z jedną atakującą – Anastazją Stalną. Nic zatem dziwnego, że szuka na tę pozycję uznanej zawodniczki.Do tego grona należy na pewno Louisa Lippmann, która ma na swoim koncie Puchar i Superpuchar Niemiec oraz cztery mistrzostwa kraju. W 2020 wywalczyła z Shanghai Dunlop wicemistrzostwo Chin. Liga chińska zakończyła swoje rozgrywki w styczniu, a Lippmann przeniosła się do Schweriner SC. Z powodu pandemii koronawirusa sezon 2019/2020 w lidze niemieckiej został przerwany, a medale nie zostały rozdane.

Louisa Lippmann jest również reprezentantką Niemiec, z którą w 2014 roku wygrała turniej Volley Masters Montreux oraz zdobyła srebrny medal Ligi Europejskiej. W tym roku została wyróżniona m.in. jako najlepsza atakująca Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do IO.

Jeśli transfer niemieckiej zawodniczki zostanie potwierdzony, Lippmann wróci do gry z holenderską rozgrywającą Laurą Dijkema. Obie grały dla włoskiego Il Bisonte Firenze w latach 2018-2019.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved