Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Logan Tom trenerką żeńskiej reprezentacji Izraela

Logan Tom trenerką żeńskiej reprezentacji Izraela

fot. usavolley.com

Legendarna amerykańska siatkarka Logan Tom zakończyła karierę w Izraelu. Nie jest to jednak jej koniec przygody z siatkówką, wystąpi w nowej roli i zadebiutuje jako trener tamtejszej reprezentacji kobiet.

Logan Tom rozpocznie nową karierę w Izraelu. Legendarna amerykańska siatkarka będzie nowym trenerem żeńskiej reprezentacji Izraela. 39-letnia była reprezentantka Stanów Zjednoczonych, grająca na pozycji przyjmującej grała w Izraelu od 2017 roku w Maccabi XT Haifa i Hapoelu Kfar Saba. W tym ostatnim klubie zakończyła siatkarską karierę.Logan Tom to siatkarka o silnej osobowości. Stała się znana jako prawdziwy obieżyświat w siatkówce.  Zawodniczka grała w 18 różnych klubach w 12 krajach, z których niektóre są dość egzotyczne pod względem siatkówki, takich jak Indonezja i Nowa Zelandia. Z drugiej strony występowała w wielu znanych klubach: Itambé Minas i Sesc RJ Flamengo (dawniej Rexona) w Brazylii, Igor Gorgonzola Novara (Włochy), Dinamo Moskwa (Rosja), Fenerbahçe Opet (Turcja).

Siatkarka ta ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wraz z reprezentacją USA Tom wygrała 3 edycje World Grand Prix, dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu  podium w mistrzostwach Ameryki Północnej (NORCECA). Ma również na swoim koncie jeden Puchar Panamerykański. Indywidualnie została wybrana m.in. najlepiej punktującą zawodniczką igrzysk olimpijskich (2008), a także najlepiej zagrywającą i punktującą siatkarką World Grand Prix (2004).

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba trenerska Tom, ponieważ rozpoczęła karierę w tej roli na Uniwersytecie Stanforda w 2014 roku, ale przygoda była krótka i wróciła na boisko. Tom będzie prowadziła izraelską reprezentację kobiet w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2021, w których jej drużyna zmierzy się z Francją, Danią i Węgrami w grupie E.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę