Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Wyrównane starcie z Holandią dla Japończyków

LN M: Wyrównane starcie z Holandią dla Japończyków

Niezwykle wyrównane starcie stoczyły ze sobą reprezentacje Holandii oraz Japonii. W pierwszej i drugiej partii w końcówce lepsi okazali się Holendrzy, jednak w trzeciej to Japończycy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To dodało im wiatru w żagle – czwarta oraz piąta partia zostały już zdominowane przez siatkarzy z Japonii, którzy ostatecznie triumfowali 3:2.

Spotkanie od początku było wyrównane (8:8). Dopiero trzy asy serwisowe Taishi Onodera z rzędu pozwoliły Japończykom zbudować przewagę (14:10). Holendrzy nie zamierzali się poddać – chwilę później punktową zagrywką odpowiedział Twan Wiltenburg i jego zespół szybko złapał kontakt z rywalami (14:15), chociaż już w kolejnych akcjach siatkarze z Japonii opanowali  sytuację (19:16). W końcówce reprezentanci Holandii doprowadzili jednak do wyrównania (20:20), po czym przejęli inicjatywę na boisku i zwyciężyli w premierowej odsłonie 25:22.

Zmotywowani wygraną w pierwszym secie Holendrzy mocno rozpoczęli drugą partię (9:5). Kontrolowali oni przebieg tego seta, spokojnie utrzymując przewagę (14:10). W połowie seta Japończycy zaczęli jednak odrabiać straty i zdołali złapać z rywalami kontakt punktowy (14:15), a chwilę później doprowadzili do remisu (16:16). Walka punkt za punkt toczyła się do samej końcówki – ostatecznie górą byli reprezentanci Holandii (25:23).

Holendrzy kontynuowali skuteczną grę również w trzecim secie (5:2). Siatkarze obu ekip zaczęli popełniać sporo błędów w polu serwisowym, jednak Japończycy szybko opanowali sytuację i doprowadzili do wyrównania (9:9) – od tego momentu między zespołami toczyła się walka punkt za punkt (13:13). Kadra Japonii stopniowo przejmowała inicjatywę na boisku, dzięki czemu zdołała objąć prowadzenie (16:14). W końcówce na tablicy wyników ponownie widniał remis (20:20), ale sytuacja wciąż była pod kontrolą Japończyków, którzy zyskali trzypunktową przewagę na zakończenie partii (25:22).

W czwartym secie zespoły kontynuowały wyrównaną walkę (6:6). Dopiero as serwisowy Nimira Abdel-Aziza pozwolił Holendrom objąć prowadzenie (9:7), jednak już po chwili było po 10. W drugiej części partii to Japończycy przejęli inicjatywę i zbudowali znaczną przewagę (15:11). Stopniowo powiększali oni dystans głównie za sprawą Rana Takahashiego (19:13). Końcówkę zdominowali już podopieczni trenera Yuichiego Nakagaichiego, którzy ostatecznie zwyciężyli 25:17.

W tie-breaku przy zagrywce Taishiego Onodera Japończycy objęli prowadzenie 4:0. Całkowicie zdominowali oni tę partię (9:3) i nie pozwolili już rywalom wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk – ostatecznie wygrali 15:8.

Holandia – Japonia 2:3
(25:22, 25:23, 22:25, 17:25, 8:15)

Holandia: Ter Horst (18), Plak (14), Abdel-Aziz (25), Andringa (2), de Weijer, Wiltenburg (4), Dronkers (libero) oraz Jorna (1), Tuinstra (2), van Solkema, Parkinson (3), van Tilburg (1)
Japonia: Shimizu (7), Onodera (8), Fujii, Yamauchi, Ishikawa (17), Takahashi R. (26), Yamamoto (libero) oraz Sekita (1), Takahashi K. (8), Takanashi, Otsuka (7)