Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Wygrana Brazylii w trzech setach

LN M: Wygrana Brazylii w trzech setach

Zaledwie trzech setów potrzebowała reprezentacja Brazylii, aby uporać się z przeciwnikami z Kanady. Co prawda Kanadyjczycy walczyli, szczególnie w początkowych fragmentach seta numer dwa i trzy, ale ostatecznie musieli pogodzić się ze swoją porażką.

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Brazylii. Kanadyjczycy na moment zmniejszyli dystans, ale po zdecydowanym ataku ze środka w wykonaniu Flavio, to znowu ich przeciwnicy mieli wysoką przewagę (12:8). Brazylijczycy poszli więc za ciosem i to oni dominowali w końcówce. Szczególnie, że Kanadyjczycy popełniali błędy w polu serwisowym. Musieli się więc pogodzić z porażką w premierowej odsłonie po ataku ze środka Isaca Santosa (25:18).

Drugą partię lepiej zaczęli Kanadyjczycy (3:1). Ich przeciwnicy pograli jednak blokiem i już był remis. Siatkarze z Kanady musieli więc popracować w ataku i po dwóch asach serwisowych z rzędu Erica Loeppky’ego znów byli w lepszej sytuacji (8:4). Punktowej zagrywki nie zabrakło także w wykonaniu Isaca, wobec czego wynik wskazał na remis. Siatkarz z Brazylii zaraz dopisał na swoje konto kolejnego asa i jego drużyna już była na prowadzeniu (13:12). Poszła więc za ciosem i to ona była w znacznie lepszej sytuacji w końcówce (22:18). Ostatecznie Brazylia triumfowała po skutecznym bloku Isaca (25:19).

Na początku kolejnej odsłony nie zabrakło walki. Na przerwie to jednak Brazylijczycy mieli jedno oczko więcej (12:11). Powiększyli jeszcze tę przewagę w połowie seta. Po ataku Darlana Ferreiry Souzy wynosiła już cztery punkty. Za to siatkarze z Kanady nie pomagali sobie popełniając błędy własne (14:19). W końcówce asa dołożył jeszcze Yoandy Leal Hidalgo i zaraz Brazylia mogła triumfować w całym meczu po ataku ze środka (25:16).

Kanada – Brazylia 0:3
(18:25, 19:25, 16:25)

Kanada: Loeppky (11), Blankenau (2), van Berkel (1), Hofer (13), Howe (7), Elser (8), Lui (libero) oraz Sclater, Epp i Cooper
Brazylia: Bruno (1), Leal (15), Isac (10), Lucarelli (4), Flavio (10), Darian (12), Thales (libero) oraz Adriano, Rodriguinho, Fernando i Honorato