Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Wygrana Brazylii w trzech setach

LN M: Wygrana Brazylii w trzech setach

fot. FIVB

Zaledwie trzech setów potrzebowała reprezentacja Brazylii, aby uporać się z przeciwnikami z Kanady. Co prawda Kanadyjczycy walczyli, szczególnie w początkowych fragmentach seta numer dwa i trzy, ale ostatecznie musieli pogodzić się ze swoją porażką.

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Brazylii. Kanadyjczycy na moment zmniejszyli dystans, ale po zdecydowanym ataku ze środka w wykonaniu Flavio, to znowu ich przeciwnicy mieli wysoką przewagę (12:8). Brazylijczycy poszli więc za ciosem i to oni dominowali w końcówce. Szczególnie, że Kanadyjczycy popełniali błędy w polu serwisowym. Musieli się więc pogodzić z porażką w premierowej odsłonie po ataku ze środka Isaca Santosa (25:18).Drugą partię lepiej zaczęli Kanadyjczycy (3:1). Ich przeciwnicy pograli jednak blokiem i już był remis. Siatkarze z Kanady musieli więc popracować w ataku i po dwóch asach serwisowych z rzędu Erica Loeppky’ego znów byli w lepszej sytuacji (8:4). Punktowej zagrywki nie zabrakło także w wykonaniu Isaca, wobec czego wynik wskazał na remis. Siatkarz z Brazylii zaraz dopisał na swoje konto kolejnego asa i jego drużyna już była na prowadzeniu (13:12). Poszła więc za ciosem i to ona była w znacznie lepszej sytuacji w końcówce (22:18). Ostatecznie Brazylia triumfowała po skutecznym bloku Isaca (25:19).

Na początku kolejnej odsłony nie zabrakło walki. Na przerwie to jednak Brazylijczycy mieli jedno oczko więcej (12:11). Powiększyli jeszcze tę przewagę w połowie seta. Po ataku Darlana Ferreiry Souzy wynosiła już cztery punkty. Za to siatkarze z Kanady nie pomagali sobie popełniając błędy własne (14:19). W końcówce asa dołożył jeszcze Yoandy Leal Hidalgo i zaraz Brazylia mogła triumfować w całym meczu po ataku ze środka (25:16).

Kanada – Brazylia 0:3
(18:25, 19:25, 16:25)

Składy zespołów:
Kanada: Loeppky (11), Blankenau (2), van Berkel (1), Hofer (13), Howe (7), Elser (8), Lui (libero) oraz Sclater, Epp i Cooper
Brazylia: Bruno (1), Leal (15), Isac (10), Lucarelli (4), Flavio (10), Darian (12), Thales (libero) oraz Adriano, Rodriguinho, Fernando i Honorato

Zobacz również:
Wyniki rundy zasadniczej Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę