Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN M: Włosi lepsi od Holendrów, trzecie zwycięstwo Kanady

fot. FIVB

W 11. kolejce Ligi Narodów reprezentacja Włoch rywalizowała z Holendrami. Spotkanie padło łupem Italii, która pokonała Pomarańczowych w czterech setach. Zwycięstwo na swoim koncie zapisali też Kanadyjczycy, którzy okazali się lepsi od reprezentacji Niemiec. Podopieczni Glenna Hoaga pewnie triumfowali w tym meczu 3:0. 

Początek pojedynku był wyrównany. Chociaż przed pierwszą przerwą techniczną Włosi odskoczyli na kilka punktów, rywale szybko doprowadzili do remisu (9:9). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Skutecznie punktował Bennie Tuinstra, po drugiej stronie ataki kończył Alessandro Michieletto (14:13). Wynik wciąż oscylował wokół remisu (15:16). Z akcji na akcję coraz lepiej punktowali Włosi, którzy wzmocnili zagrywkę. Sytuację Holendrów starał się ratować Thijs Ter Horst¸ jednak jego skuteczność w ataku nie wystarczyła, ponieważ pozostali siatkarze zbyt często się mylili (17:23). Podopieczni trenera Piazzy obronili piłkę setową, jednak ostatnie słowo należało do rywali.Holendrzy jednym punktem prowadzili podczas pierwszej przerwy technicznej. Z czasem coraz pewniej punktował Nimir Abdel-Aziz, dzięki jego skuteczności holenderski zespół powiększył dystans (11:8). Atak Włochów opierał się na duecie Giulio Pinali/Francesco Recine (13:11, 14:14). Po drugiej przerwie technicznej ponownie toczyła się walka na styku, a nieznaczne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (18:18). Chociaż w końcówce podopieczni trenera Valentiniego odskoczyli na dwa punkty, Holendrzy ponownie doprowadzili do wyrównania. Do końca nie brakowało emocji, ale również tym razem w decydującym momencie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Włosi.

Pierwsza część trzeciej odsłony ponownie była wyrównana. Riccardo Sbertoli równo rozdzielał piłki między swoich kolegów (5:4 12:11). W dalszej fazie seta do głosu zaczęli dochodzić Holendrzy, trudny do zatrzymania był Abdel-Aziz (14:12, 16:13). Włosi starali się nie odpuszczać, jednak to ich przeciwnicy dyktowali warunki. Mimo starań podopieczni Antonio Valentiniego nie potrafili znaleźć recepty na rozpędzonych przeciwników (23:21). Ostatecznie Holendrzy wygrali 25:23, przedłużając pojedynek.

Celne zagrywki Alessandro Michieletto pozwoliły Włochom zbudować prowadzenie na początku czwartego seta, a po udanym bloku na Abdelu-Azizie odskoczyli na 8:4. Zdarzały się przedłużone akcje, więcej cierpliwości zachowywali w nich Włosi. Raz za razem skutecznie atakował Francesco Recine. Przy stanie 9:14 przerwę wykorzystał trener Piazza. Po czasie Holendrzy zaliczyli serię udanych bloków (12:14). Błąd w przyjęciu Holendrów sprawił, że rywale zdobyli 16. punkt (12:16). Podopieczni trenera Piazzy starali się walczyć, za sprawą asów Twana Wiltenburga zniwelowali dystans (17:19). Dopiero po czasie dla włoskiego trenera atak z lewego skrzydła skończył Francesco Recine. Holendrzy nie ustrzegli się błędów. Blok na Abdelu-Azizie zamknął mecz.

Holandia – Włochy 1:3
(19:25, 23:25, 25:23, 21:25)

Składy zespołów:
Holandia: Ter Horst (12), Plak (14), Tuinstra (11), Abdel-Aziz (24), de Weijer, Wiltenburg (4), Dronkers (libero) oraz Andringa (2). Keemink, van Tilburg
Włochy: Galassi (1), Sbertoli (2), Michieletto (20), Pinali (17), Cortesia (6), Recine (20), Balaso (libero) oraz Mosca (6), Gardini, Nelli i Spirito (1)


Inicjatywę w meczu szybko przejęli Kanadyjczycy. Już w pierwszej partii ich przewaga nad rywalami była wyraźna. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną podopieczni Glenna Hoaga wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie (16:9). Z każdą kolejną akcją ich przewaga tylko rosła. W końcówce Andrea Giani próbował jeszcze wybić znakomicie grających rywali z rytmu, prosząc o czas przy stanie 20:12. Chwilę potem jednak ekipa z Kraju Klonowego Liścia miała pierwszą piłkę setową (24:14). Serią dobrych zagrywek popisał się jeszcze Linus Weber, pomagając swojej ekipie w zdobyciu trzech oczek z rzędu, ale Kanadyjczycy postawili w końcu kropkę nad i, wygrywając seta 25:17.

Rozpędzeni siatkarze z Kanady nie zwalniali tempa i już na początku drugiej odsłony odskoczyli rywalom. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 8:3 dla ekipy amerykańskiej. Jej przewaga wkrótce jednak zaczęła topnieć, a Niemcy zbliżyli się do przeciwników na trzy oczka (10:7). Na drugiej regulaminowej przerwie nadwyżka Kanadyjczyków byłą już tylko dwupunktowa. Po niej podopieczni Andrei Gianiego doprowadzili do remisu po 16, a gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Wyrównaną końcówkę rozstrzygnęła walka na przewagi, z której zwycięsko ponownie wyszli siatkarze trenera Hoaga, triumfując 26:24.

Trzeciego seta również lepiej rozpoczęła ekipa z Kraju Klonowego Liścia, od razu wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Przy stanie 6:4 Niemcy zaczęli jednak gonić rywali i na pierwszej przerwie technicznej to oni wygrywali 8:7. Po powrocie na boisko ich przewaga wzrosła do trzech oczek (10:7). Kanadyjczycy szybko jednak odrobili straty i doprowadzili do remisu (13:13), a na kolejnej regulaminowej przerwie w secie byli minimalnie przed rywalami (16:15). Po czasie Kanadyjczycy zaczęli przejmować inicjatywę i wkrótce mieli już cztery punkty nadwyżki (20:16). Niemieccy zawodnicy nie zdołali już odwrócić losów seta. Amerykanie wygrali 25:21 i dopisali do swojego konta trzy oczka.

Kanada – Niemcy 3:0
(25:17, 26:24, 25:21)

Składy zespołów:
Kanada: Hoag (10), Maar (11), Blankenau (3), Jansen Vandoorn (3), Vernon (15), Vigrass (3), Bann (libero) oraz Marshall, VanBerkel, Szwarc (1), Walsh
Niemcy: Schott (4), Kaliberda (7), Zimmermann (1), Krage (6), Weber (16), Krick (7), Zenger (libero) oraz Fromm (1), Sossenheimer, Hirsch (2), Burggraf

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów M

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę