Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Trzysetowe zwycięstwa Włochów i Irańczyków

LN M: Trzysetowe zwycięstwa Włochów i Irańczyków

fot. FIVB

Reprezentacja Argentyny miała serię piłek setowych w pierwszym secie, ale nie wykorzystała ich i po walce na przewagi to Włosi wygrali 30:28. W dwóch kolejnych setach drużyna prowadzona przez trenera Valentiniego kontrolowała już grę i dopisała do swojego konta trzy punkty. Bardzo dobry mecz mają za sobą Irańczycy. Podopieczni trenera Alekno bez większych problemów pokonali reprezentację USA, która jednak nie grała w swoim podstawowym składzie.

Na początku pojedynku Włosi często popełniali błędy, a punktowali głównie po bloku. Po zagrywce w siatkę Francesco Recine nastąpiła pierwsza przerwa techniczna (8:5). Gra Argentyńczyków opierała się na Bruno Limie (14:9). Stopniowo podopieczni trenera Valentiniego zmniejszali dystans. Gdy asa dołożył Gabriele Nelli było już tylko 15:13. Mimo przerwy dla trenera Mendeza passa trwała. Pojedynczy blok Lorenzo Cortesiego dał remis, ale w kolejnej akcji Nelli zaserwował w siatkę (16:15). Obie drużyny grały falami (18:20, 20:20, 23:21). Podwójny blok Argentyńczyków dał mi kolejne piłki setowe, ale nie wykorzystali ich (24:21, 24:24). Serię zakończył atakiem ze skrzydła Bruno Lima. Obie drużyny miały swoje szanse, a po długiej walce na przewagi lepsi okazali się Włosi. Punkty na wagę zwycięstwa dał blokiem Marco Vitelli.Otwarcie drugiego seta było zacięte (7:8). Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie. Z czasem to Włosi zaczęli dochodzić do głosu. Nie brakowało mocnych ataków po obu stronach siatki. Gdy przedłużoną akcję zakończył wybiciem piłki po bloku w aut Alessandro Michieletto, drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną (13:16). Argentyńczyków do walki starał się poderwać Lima. Włosi do końca kontrolowali przebieg gry, a seta zakończył autowy atak Jana Martineza.

Argentyńczycy z nową energią weszli w trzecią odsłonę (6:3). Skuteczny atak między rękami blokujących w wykonaniu Nicolasa Mendeza dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Argentyńczycy mieli problemy z przebiciem się przez blok. Mimo roszad ordynowanych przez trenera Mendeza Włosi niwelowali dystans. Po kolejnym efektownym bloku na Conte drużyna prowadzona przez trenera Valentiniego odskoczyła na 17:15. Pojedyncze ataki Sebastiana Sole nie wystarczyły, by zagrozić Włochom. W ostatniej akcji meczu Mendez posłał piłkę w aut.

Argentyna – Włochy 0:3
(28:30, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:
Argentyna: Uriarte, Conte (1), Lazo (6), Sole (8), Lima (10), Ramos (1), Danani (libero) oraz Pereyra (1), Martinez (5), Loser (8), De Cecco i Mendez (8)
Włochy: Sbertoli (3), Michieletto (18), Nelli (8), Cortesia (7), Recine (14), Mosca (1), Balaso (libero) oraz Spirito, Vitelli (7) i Pinali (2)


Po wyrównanym początku starcia Irańczyków z Amerykanami stopniowo do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Alekno. Przy stanie 14:11 dla reprezentacji Iranu pierwszy czas wykorzystał John Speraw. Skutecznie punktowali skrzydłowi Meisam Salehi i Milad Ebadipour. Z czasem dystans powiększał się. Amerykanie nie ustrzegli się prostych błędów (19:12). Po skutecznym zagraniu Masouda Gholamiego z przechodzącej piłki Irańczycy prowadzili już 21:13. W końcówce Amerykanie odrobili kilka punktów, ale przewaga była zbyt wyraźna, by odwrócili bieg seta. Kropkę nad i zagraniem przez środek postawił Seyed Mousavi.

Po swobodnym ataku Sabera Kazemiego po prostej drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie (8:5). Dystans szybko stopniał, po błędzie Irańczyka na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). Dobrze na środku siatki prezentował się Jeffrey Jendryk, skuteczne ataki dokładał Benjamin Patch i to Amerykanie prowadzili 13:11. Podopieczni trenera Sperawa nie zdołali kontynuować skuteczną grę, atak Mousaviego dał wyrównanie (13:13). W kolejnych akcjach nie brakowało zaciętej walki, jednak skuteczniejsi byli Irańczycy. Gdy sytuacyjną piłkę skończył Marouf Irańczycy odskoczyli na 19:15. Amerykanom nie można odmówić woli walki, obronili dwie piłki setowe, jednak ostatnie słowo należało do Salehiego.

W trzecim secie nie brakowało błędów. Irańczycy grali ofiarnie, wykorzystywali kolejne kontrataki. Gra Amerykanów była niepoukładana. Gdy w aut kiwnął Patch o czas poprosił trener Speraw (10:6). Po nim Amerykanie doszli do głosu, a gdy kontratak skończył Garrett Muagututia interweniował Władimir Alekno (10:9). Chociaż Irańczycy budowali przewagi, rywale szybko je niwelowali. Siatkarzom obu drużyn zdarzało się mylić, szczególnie w polu zagrywki (16:15). Wynik oscylował wokół remisu. W końcówce po podwójnym bloku Amerykanie wyszli na prowadzenie 20:18. Po asie Muagututii o kolejny czas poprosił jeszcze trener Alekno (21:23). Autowy atak Brendena Sandera sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis, a gdy w kolejnej akcji zablokowany został Ensing to Irańczycy mieli piłkę meczową (24:23). As Kazemiego przypieczętował zwycięstwo Irańczyków.

Iran – USA 3:0
(25:19, 25:23, 25:23)

Składy zespołów:
Iran: Ebadipour (6), Marouf (4), Mousavi (6), Gholami (8), Kazemi (17), Salehi M. (14), Salehi A. (libero) oraz Saadat
USA: Jendryk (7), Shoji K. (1), Defalco (5), Patch (12), Muagututia (12), Averill (3), Shoji E. (libero) oraz Ensing (2), Tuaniga, Sander B. (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę