Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Rosjanie z Japonią mieli pod górkę i finalnie przegrali

LN M: Rosjanie z Japonią mieli pod górkę i finalnie przegrali

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały w niedzielę reprezentacje Rosji i Japonii. Mecz miał wiele zwrotów akcji, bardzo zaciętych momentów, a ostatecznie w tie-breaku lepsi okazali się w nim siatkarze z Japonii. To ich trzecie zwycięstwo w turnieju.

Reprezentacja Japonii otworzyła tegoroczne zmagania w Lidze Narodów wygraną nad reprezentacją Iranu. Drużyna z kraju kwitnącej wiśni pod wodzą Philippe’a Blaina prezentuje się bardzo dobrze. Po dwóch wygranych nad Iranem i Holandią Japończycy zmierzyli się z Rosjanami. Dla Sbornej okazała się to bardzo ciężka przeprawa, którą ostatecznie po bardzo zaciętej walce podopieczni Tuomasa Sammelvuo przegrali.

Reprezentacja Rosji przez cały mecz zmagała się z dużymi kłopotami w polu zagrywki i zwłaszcza pod koniec czwartego seta nie była w stanie poradzić sobie z cierpliwą grą Japończyków. To nie był dobry dzień dla Jarosława Podleśnych w ataku. Mocny atak Otake z prawego skrzydła doprowadził do piątego seta (25:21).

Świetną kiwką uratował sytuację Takanashi na początku tie-breaka (4:2). Chwilę później od bloku jak od ściany odbił się Podleśnych, a Rosjanie cały czas zmagali się ze skutecznością w pierwszej akcji. Kolejny błąd Sbornej pogorszył sytuację (7:3). Potrójny japoński blok po długiej wymianie zatrzymał na lewym skrzydle Bogdana (8:4). Asa serwisowego po przerwie technicznej posłał Pankow (9:8), a kontra w wykonaniu Michajłowa doprowadziła do remisu (12:12). Azjaci jednak wiedzieli, w którym momencie przycisnąć. Wykorzystana przez Otsukę przechodząca piłka dała Japonii upragnioną wygraną.

Rosja – Japonia 2:3
(26:28, 28:26, 25:20, 21:25, 14:16)

Rosja: Podleśnych, Wolwicz, Michajłow, Kliuka, Kurkajew, Kobzar, Baranow (libero) oraz Bogdan, Poletajew i Semyszew
Japonia: Fukuzawa, Sekita, Lee, Takanashi K., Takanashi, Otsuka, Ogawa (libero) oraz  Otake, Ri, Oya i Onodera