Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Rosjanie pokonali Niemców i wciąż walczą o miejsce w półfinale

LN M: Rosjanie pokonali Niemców i wciąż walczą o miejsce w półfinale

Reprezentacja Rosji w ostatnim poniedziałkowym meczu w Rimini wygrała 3:1 z Niemcami i wciąż liczy się w grze o „czwórkę”. Niemal pewni gry w półfinałach są już Brazylijczycy i Polacy, o kolejne dwa miejsca Rosjanie rywalizują ze Słowenią, Francją i Serbią. Dla Niemców była to już dziewiąta porażka w turnieju, po której zajmują 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rosja na początku prowadziła 4:0, siatkarze tego kraju odrzucili Niemców od siatki, punktowali w kontratakach. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:2 dla Rosjan, siatkarze reprezentacji Niemiec całkowicie oddali pole gry swoim rywalom, popełnili proste błędy. Podopieczni trenera Gianiego zniwelowali nieco straty po ataku Simona Hirscha (7:11), inicjatywa nadal należała do Rosjan. Maksim Michajłow razem z Jegorem Kliuką byli nie do zatrzymania  w ataku. Po asie serwisowym Kliuki było 16:8 dla Rosji. Prowadzenie Rosjan ani przez moment nie było zagrożone, punktowali oni bezpośrednio z zagrywki, ustrzegli się błędów i dosyć pewnie wygrali partię otwarcia.

W drugim secie niemieccy siatkarze toczyli wyrównany pojedynek z Rosją. Do stanu 5:5 wynik oscylował wokół remisu. Reprezentacja Rosji punktowała w bloku, czytała grę Niemców i zbudowała sobie trzypunktową przewagę po tym jak Ilia Własow zablokował Moritza Reicherta (11:8). Niemiecka reprezentacja była w odwrocie, na boisku trwała przewaga i dominacja Rosjan. Przy stanie 21:17 serią trudnych zagrywek popisała się Podlesnych. Dzięki niemu Rosja prowadziła 23:17. Seta atakiem zakończył Aleksander Wołkow.

W trzecim secie po asie serwisowym Maksima Michajłowa Rosjanie prowadzili 5:4. Na boisku trwała wzajemna wymiana ciosów, siatkarze Niemiec nie zamierzali odpuszczać, wynik był remisowy (7:7, 10:10). Ciężar gry na siebie wziął Podlesnych, dzięki niemu Rosja odskoczyła swoim przeciwnikom na trzy punkty (19:16). Niemcy nie pozostali dłużni, wyrównali stan rywalizacji, był remis po 21. Jak się później okazało, był to moment zwrotny tego seta, Rosjanie popełnili proste błędy w ataku i przegrali tę część spotkania w stosunku 23:25.

Niemiecka reprezentacja nie odpuszczała, walczyła jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem (4:4, 6:6). Rosjanie czujnie zagrali na siatce, punktowali bezpośrednio z zagrywki i po tym jak punkt w kontrataku zdobył Michajłow prowadzili 11:8. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo odskoczyli sowim rywalom na sześć punktów (15:9). a przewaga utrzymała się przez dłuższy czas. Przy serii Wołkowa siatkarze niemieccy stracili cztery punkty z rzędu i przegrywali 13:23. Zwycięstwo w tym secie i meczu przypadło Rosji, reprezentacja tego kraju wciąż pozostaje w grze o fazę play-off.

Niemcy – Rosja 1:3
(18:25, 18:25, 25:23, 15:25)

Niemcy: Reichert (12), Kaliberda (10), Hirsch (10), Zimmermann, Krage (8), Krick (11), Zenger (libero) oraz Fromm, Schott, Sossenheimer, Burggraf i Weber
Rosja: Własow (10), Wołkow (14), Michajłow (18), Kliuka (14), Kurkajew (13), Kobzar (5), Gołubiew (libero) oraz Podlesnych (1) i Bogdan