Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN M: Rosjanie nie rezygnują z walki o półfinał

fot. FIVB

Ważną wygraną w kolejnym dniu zmagań w Lidze Narodów odnieśli Rosjanie, którzy okazali się lepsi od Argentyńczyków. Moment słabości przytrafił im się tylko w trzecim secie, a wygrana wciąż pozwala im liczyć się w walce o miejsce w czołowej czwórce.

Początek meczu należał do Rosjan, którzy po zbiciu Jegora Kljuki odskoczyli od rywali (4:2). Facundo Conte doprowadził do remisu, a przy zagrywce Luciano De Cecco Argentyńczycy próbowali przejąć inicjatywę na boisku (8:6). Ale Sborna szybko wróciła do gry, a Ilias Kurkajew i Artem Wolwicz dali jej ponownie przewagę (16:13). Dołożyła punkt blokiem, a po błędzie w ataku Bruno Limy zbliżała się do sukcesu w premierowej odsłonie (21:16). W końcówce dyktowała warunki gry, a Jarosław Podlesnych przypieczętował jej zwycięstwo (25:19).W drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero blok pozwolił Sbornej zyskać niewielką przewagę (13:11). Po błędach rywali i asie serwisowym Wiktora Poletajewa prowadziła ona już 16:12. Argentyńczycy jednak zaczęli odpowiadać blokiem, a po asie serwisowym Federico Perreyry zbliżyli się do przeciwników na 17:19. Później było jeszcze 20:22, ale dwie udane akcje Podlesnycha spowodowały, że Europejczycy zdołali zamknąć drugiego seta zwycięstwem (25:23).

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze z Ameryki Południowej. Po asie serwisowym Agustina Losera i zbiciu ze środka Sebastiana Sole odskoczyli od rywali (6:3). W kolejnych minutach poczynali sobie coraz pewniej, a po błędzie w ataku Kljuki prowadzili już 11:6. Sbornej nie pomogły zmiany w składzie, a Loser na spółkę z Perreyrą kontrolowali grę po stronie Argentyńczyków (18:11). Europejczyków do walki poderwał Dimitrij Muserski, a po serii bloków zbliżyli się oni do rywali na 20:23, ale na więcej nie było ich stać. Ich popsuta zagrywka przedłużyła całe spotkanie (25:21).

Czwarta odsłona za sprawą bloku lepiej zaczęła się dla Argentyńczyków (5:3). Szybko jednak stracili przewagę, a po błędzie w ataku Perreyry to Rosjanie zaczęli dochodzić do głosu (10:8). Conte próbował poderwać kolegów do walki, ale popełniali dużo błędów na zagrywce, przez co wciąż musieli gonić wynik (14:16). Doprowadzili do stanu 18:18, ale asy  serwisowe Podlesnycha i zbicie Muserskiego zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na stronę Rosjan (22:18). W końcówce dyktowali oni warunki gry, odnosząc zwycięstwo 25:19.

Argentyna – Rosja 1:3
(19:25, 23:25, 25:21, 19:25)

Składy zespołów:
Argentyna: Conte (7), Loser (10), Sole (9), Lima (6), Palacios (1), De Cecco (1), Danani (libero) oraz Pereyra (16), Uriarte (2), Poglajen (5) i Mendez
Rosja: Podlesnych (12), Wolwicz (9), Mihajłow (3), Kliuka (15), Kurkajew (8), Kobzar (4), Golubew (libero) oraz Wołkow, Bogdan, Pankow (2), Muserski (10) i Poletajew (5)

Zobacz również
Wyniki i tabela Ligi Narodów siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę