Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN M: Polska pewnie pokonała reprezentację Niemiec

fot. FIVB

Polska wygrała z reprezentacją Niemiec 3:0. Było to dziesiąte zwycięstwo biało-czerwonych w tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów.  Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą do Brazylii dwa punkty. Kolejny mecz podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrają w najbliższy poniedziałek z Argentyną.

Od dwóch udanych akcji spotkanie rozpoczął Bartosz Kurek (2:1) i kiedy kontrę z VI strefy skończył Michał Kubiak, biało-czerwoni mieli dwa oczka więcej na swoim koncie (5:3). Polacy grali skuteczniej, zwłaszcza w kontrach (7:4), ale po stronie niemieckiej zafunkcjonował blok (6:7). Mistrzowie świata szybko powrócili do trzypunktowej zaliczki (10:7), ale przy serwisach Simona Hirscha Niemcy odrobili sporą część strat (12:13) i po błędzie Kurka w ofensywie na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). Polski atakujący się zrehabilitował (19:17), w końcówce jego drużyna nie oddała już inicjatywy i triumfowała po błędzie przeciwników.Również drugi set rozpoczął się po myśli graczy Vitala Heynena (3:1), swoje zza linii 9. metra dołożył Wilfredo Leon (7:4). Na to niemiecka kadra odpowiedziała celnymi akcjami z VI strefy (7:8), a po błędzie Kochanowskiego był remis po 10. Piotr Nowakowski dobrze grał na siatce (14:12), ale David Sossenheimer w polu zagrywki (14:14). Jakub Kochanowski zrehabilitował się blokiem (16:14), a do tego doszły błędy niemieckiego zespołu (15:19). Michał Kubiak do dobrego ataku dołożył równie dobre zagrywki (22:16). Biało-czerwoni akcją Kurka doprowadzili do piłki setowej i po serwisie Zimmermanna w siatkę było już 2:0.

Efektowna kontra dobrze dysponowanego Kurka dała Polakom prowadzenie 4:1, ale równie solidnie w ofensywie radził sobie Hirsch (4:5). Odpowiedzią mistrzów świata były kolejne potężne serwisy, a także widowiskowa kontra Leona (9:5). Ekipa trenera Heynena dobrze grała blokiem i sukcesywnie budowała coraz większą przewagę (12:7). Lewe skrzydło należało do Leona (15:9), ale problemy ze skończeniem swoich akcji miał Kochanowski i przewaga biało-czerwonych zmalała (20:17). Odzyskali ją dzięki kolejnej już „czapie” (22:17) i kiedy znów w kontrze zapunktował Leon, Polacy mieli piłkę meczową (24:19). Kiwka Sossenheimera pozwoliła ekipie Andrei Gianiego obronić pierwszą z nich, ale kontra Fabiana Drzyzgi zakończyła całe spotkanie i mistrzowie świata w tej serii spotkań nie stracili ani jednego seta.

Niemcy – Polska 0:3
(22:25, 19:25, 20:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Fromm (11), Bohme (4), Hirsch (8), Zimmermann (1), Sossenheimer (9), Baxpohler (3), Zenger  (libero) oraz Reichert (2) i Maase
Polska: Nowakowski (8), Kurek (14), Leon (12), Drzyzga (2), Kochanowski (7), Kubiak (11), Zatorski (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę