Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Pewny triumf Rosjan, Kanadyjczycy lepsi od Japończyków

LN M: Pewny triumf Rosjan, Kanadyjczycy lepsi od Japończyków

Pewnie w trzech setach Rosjanie pokonali Bułgarów. Każdą z partii lepiej rozpoczynali siatkarze z Bułgarii, jednak ich rywale szybko opanowywali sytuację i bez większych problemów rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Podobny przebieg miało spotkanie Kanadyjczyków z Japończykami, w którym 3:0 triumfowali siatkarze z Ameryki Północnej.

Świetnie otworzyli to spotkanie Bułgarzy, którzy po punktowych zagrywkach Swietosława Stankowa oraz Martina Atanasowa mieli już o trzy oczka więcej (4:1). Rosjanie przestali jednak popełniać błędy w polu serwisowym i po ataku Atanasowa w siatkę to oni znaleźli się na prowadzeniu. Umocnili się na nim, gdy asem popisał się Igor Kobzar (12:9). W dalszym ciągu świetnie spisywał się rozgrywający reprezentacji Rosji, co potwierdził jego atak z przechodzącej piłki. Bułgarom nie pomógł już nawet as serwisowy Radosława Parapunowa (14:19) i ostatecznie musieli się pogodzić z porażką w pierwszej odsłonie po ataku przeciwników ze środka (25:17).

Znowu od dobrej zagrywki rozpoczęli Bułgarzy. Rosjanie musieli więc gonić wynik, w czym pomogła im dobra gra blokiem (9:9). Jednak dopiero as serwisowy Dmitrija Wołkowa pozwolił im wyjść na wyższe prowadzenie (15:13). W dodatku, kontynuowali dobrą grę na siatce, dzięki czemu mieli już o cztery oczka więcej. Za to Bułgarzy coraz gorzej radzili sobie w ataku (15:21). Powalczyli jednak jeszcze w końcówce i zbliżyli się do przeciwników na zaledwie jedno oczko, ale nie udało im się przejąć inicjatywy i to Rosja triumfowała po raz kolejny (25:22).

Od dwupunktowego prowadzenia Bułgarii rozpoczął się set numer trzy. Punkt z ataku zdobył jednak Kobzar i już był remis (3:3). Po drugiej przerwie technicznej Rosjanie mieli o trzy oczka więcej, w czym pomógł im błąd ustawienia przeciwników (6:9). Nie bez znaczenia była także dobra dyspozycja Wołkowa, a po punktowej zagrywce Denisa Bogdana to była już znacząca przewaga Rosji (13:7). W końcówce Rosjanie pograli jeszcze blokiem i to oni mogli się cieszyć z wygranej w całym spotkaniu po ataku ze środka (25:17).

Bułgaria – Rosja 0:3
(17:25, 22:25, 17:25)

Bułgaria: Chawdarow, Kolew (7), Atanasow (9), Stankow S. (1), Asparuhow (10), Parapunow (3), Iwanow (libero) oraz Kariagin (2), Stankow V., Petrow
Rosja: Wolwicz (2), Wołkow (14), Bogdan (9), Poletajew (13), Kurkajew (6), Kobzar (6), Golubew (libero) oraz Podlesnych, Własow (8)

Początek spotkania był wyrównany, jednak inicjatywa była po stronie Japończyków, którzy po kontrze wykorzystanej przez Kunihiro Shimizu prowadzili 11:8. Gdy Artur Szwarc zatrzymał Akihiro Yamauchiego, a sprytnym zagraniem popisał się John Gordon Perrin było po 15, natomiast po ataku Grahama Vigrassa oraz punktowej zagrywce Szwarca przewaga była po stronie Kanadyjczyków (20:17). Nie pozwolili już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk, a przypieczętował je Szwarc (25:22).

Drugą partię lepiej rozpoczęli Japończycy – na pierwszą przerwę techniczną schodzili oni przy prowadzeniu 8:6. Po asie serwisowym Vigrassa było już po 11, a gdy kontrę wykorzystał Ryan Joseph Sclater siatkarze z Kanady mieli przewagę (14:12). Po punktowej zagrywce Masahiro Sekity na tablicy wyników przez chwilę ponownie widniał remis (15:15), jednak po mocnym ataku Perrina na prowadzeniu byli podopieczni trenera Glenna Hoaga (17:15). Powiększyli oni dystans w końcówce (21:17) i chociaż Japończycy zdołali jeszcze złapać kontakt punktowy z rywalami (21:22), to ostatecznie górą byli Kanadyjczycy po uderzeniu Sclatera (25:23).

W trzecim secie kontra wykorzystana przez Perrina dała przewagę Kanadyjczykom (8:6), jednak gdy błąd popełnił TJ Sanders było już po 9. Trudna zagrywka Perrina chwilę później pozwoliła siatkarzom z Ameryki Północnej odbudować dystans (13:10). Powiększyli go przy serwisie Szwarca (16:11), a w końcówce Vigrassa (21:14). Obraz gry obu zespołów nie zmienił się już do końca meczu, a ostatni punkt padł po zepsutej zagrywce Sekity (25:18).

Japonia – Kanada 0:3
(22:25, 23:25, 18:25)

Japonia: Shimizu (11), Onodera (4), Yamauchi (5), Sekita (1), Ishikawa (12), Takahashi (6), Yamamoto (libero) oraz Nishida, Takanashi (4), Otsuka (2)
Kanada: Sanders (1), Perrin (14), Maar (11), Sclater (15), Vigrass (5), Szwarc (11), Bann (libero) oraz Blankenau, Vernon-Evans