Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Pewne zwycięstwo Włochów, Irańczycy pokonali Australię

LN M: Pewne zwycięstwo Włochów, Irańczycy pokonali Australię

Piątą kolejkę zmagań siatkarzy w Lidze Narodów otworzyło starcie Kanadyjczyków z Włochami. Reprezentanci Kanady postawili rywalom trudne warunki w pierwszej partii, jednak ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Italii, którzy przejęli całkowitą kontrolę nad meczem i wygrali ostatecznie 3:0. Mocno swoje starcie z Australijczykami otworzyli Irańczycy, którzy zdominowali przeciwników od pierwszej akcji. Kadra Australii co prawda zdołała ugrać seta, ale całe spotkanie padło łupem siatkarzy z Iranu.

W mecz lepiej weszli Włosi, którzy szybko odskoczyli rywalom na dwa punkty (3:1). Nie utrzymali tej przewagi zbyt długo, chwilę później było już po 3 i między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt. Inicjatywa pozostała jednak po stronie siatkarzy Italii, w połowie seta ponownie objęli oni prowadzenie (12:9). Kanadyjczycy nie zamierzali dać za wygraną, po raz kolejny zdołali wyrównać (14:14), ale końcówkę zdominowali Włosi za sprawą trudnej zagrywki Simone Giannelliego (24:19). Partię zakończył Yuri Romano, wykorzystując piłkę przechodzącą (25:21).

Początek drugiego seta również należał do reprezentacji Włoch (6:3). Spokojnie kontrolowali oni całą pierwszą część tej odsłony, jednak Kanadyjczycy nie zamierzali łatwo się poddać i w połowie doprowadzili do wyrównania (14:14). Tylko na tyle było ich stać, trzy kiwki z drugiej piłki Giannelliego ponownie pozwoliły kadrze Italii odskoczyć (18:14), natomiast w końcówce pewnie przypieczętowała ona swoje zwycięstwo przy zagrywce Leandro Moski (25:18).

W trzeciej partii od początku toczyła się walka punkt za punkt (6:6), jednak z czasem Włosi zaczęli stopniowo budować przewagę, która w połowie seta wynosiła już sześć punktów (13:7). Całkowicie zdominowali oni rywali w tej odsłonie, po efektownych uderzeniach Romano oraz Gianluki Galassiego było już 20:13. Obraz gry obu ekip nie zmienił się już do końca meczu, a ostatni punkt padł, gdy kontrę wykorzystał Mattia Bottolo (25:19).

Kanada – Włochy 0:3
(21:25, 18:25, 19:25)

Kanada: Hoag (6), Maar (6), Blankenau, Sclater (2), Eshenko (7), Howe (8), Lui (libero) oraz Walsh, van Berkel, Wilson (2), Hofer (2) i Elser M. (2)
Włochy: Recine (7), Giannelli (9), Bottolo (13), Galassi (6), Romano (13), Mosca (9), Piccinelli (libero) oraz Pinali

Początek pierwszego seta starcia Irańczyków z Australijczykami był wyrównany (7:7), jednak przy zagrywce Amira Toukhteha ci pierwsi odskoczyli rywalom (11:7). Stopniowo powiększali oni swoją przewagę w kolejnych akcjach (14:8), a gdy w polu serwisowym pojawił się Amirhossein Esfandiar dystans wzrósł do jedenastu punktów (20:9). Zespół z Iranu nie wypuścił już zwycięstwa z rąk, a przypieczętował je Amin Esmaeilnezhad (25:14).

W drugiej partii niezrażeni wysoką porażką w premierowej odsłonie Australijczycy ponownie nawiązali wyrównaną walkę z przeciwnikami (8:8). Podobnie jednak jak wcześniej, w połowie seta Irańczycy zaczęli budować przewagę (10:8, 14:10). Gdy w aut zaatakował Hamish Hazelden dystans wynosił już sześć punktów (13:19). W końcówce siatkarze z Australii rzucili się do odrabiania strat, ale nie starczyło im czasu, by wyrównać – błąd dotknięcia siatki zakończył partię (25:22).

Australijczycy przenieśli dobrą grę z końcówki drugiej odsłony na początek trzeciej i szybko odskoczyli rywalom (3:0). Utrzymywali taki dystans przez całą pierwszą część seta, natomiast w połowie dodatkowo powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (15:10). W końcówce asa serwisowego posłał Hazelden (22:17), a chwilę później dał on pewne zwycięstwo 25:18 swojemu zespołowi mocnym atakiem.

Podrażnieni porażką Irańczycy mocno otworzyli czwartą odsłonę meczu (7:2). Spokojnie kontrolowali przebieg seta w kolejnych akcjach, powiększając dystans (14:8). Gdy w aut zaatakował Ethan Garrett jego zespół tracił już do rywali siedem punktów (11:18). W końcówce Australijczycy stracili już całkiem nadzieję na przedłużenie spotkania, kadra Iranu całkowicie ich zdominowała, a mecz zakończył blok Esmaeilnezhada (25:15).

Iran – Australia 3:1
(25:14, 25:22, 18:25, 25:15)

Iran: Jelveh (11), Ebadipour (8), Toukhteh (8), Esmaeilnezhad (23), Vadi (1), Esfandiar (14), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Kazemi i Ramezani
Australia: Graham (11), O’Dea (6), Hazelden (17), Butler (1), Senica (8), Garrett (4), Perry (libero) oraz Heptinstall (4) i Flowerday