Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Łatwa wygrana Brazylii, Japończycy pokonali Włochów po tie-breaku

LN M: Łatwa wygrana Brazylii, Japończycy pokonali Włochów po tie-breaku

fot. FIVB

Brazylijczycy, podobnie jak dzień wcześniej reprezentacja Polski, nie dali szans Bułgarom w czwartkowym meczu Ligi Narodów. Wygrali szybko i bez problemów 3:0. Dużo ciekawiej było w meczu reprezentacji Japonii z Włochami. Azzurri prowadzili już 2:1, ale zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni odwrócił losy spotkania i doprowadził do tie-breaka, w którym pokonał rywali.

Reprezentacja Bułgarii zanotowała kolejny słaby występ w Lidze Narodów. Tym razem podopieczni trenera Silvano Prandiego w trzech szybkich setach ulegli Brazylii. Już pierwszy set pokazał, że przewaga Canarinhos jest wyraźna. Bułgarzy nie dawali sobie rady z przyjęciem zagrywek rywali i przewaga Brazylijczyków rosła. Świetnie w ekipie z Ameryki Południowej radził sobie Alan Souza, a Ricardo Lucarelli popisał się dwoma asami serwisowymi.Druga partia była nieco bardziej wyrównana, głównie za sprawą ataków Asparucha Asparuchowa, które wyraźnie pobudziły zespół Bułgarii. W ekipie brazylijskiej ciężar ataku wziął na siebie Douglas Correira i Canarinhos okazali się lepsi w końcówce, wygrywając do 22. W trzecim secie Bułgarzy już nie istnieli na boisku. Znów swoją zagrywką przypomniał o sobie Ricardo Lucarelli, który dopisał do swojego konta kolejne trzy asy serwisowe. Doskonale na siatce radził sobie drugi środkowy Brazylii Flavio Gualberto. Canarinhos uciekali, a bezradni Bułgarzy mogli się tylko przyglądać ich skutecznej grze. Ostatecznie Brazylia wygrała tego seta do 12 i inkasując komplet punktów wyszła na prowadzenie w klasyfikacji Ligi Narodów.

Bułgaria – Brazylia 0:3
(16:25, 22:25, 12:25)

Składy zespołów:
Bułgaria: Karjagin (7), Kolew (4), Seganow (1), Asparuchow (8), Kartew (2), Parapunow (8), Iwanow W. (libero) oraz Stankow, Petrow (4), Ljuckanow, Iwanow M. (libero) i Iwanow S. (2)
Brazylia: Fernando (2), Isac (5), Douglas (8), Lucarelli (15), Alan (10), Flavio (10), Maique (libero) oraz Bruno, Wallace i Vaccari (2)


Japończycy dotrzymali kroku Włochom do pierwszej przerwy technicznej, przegrywali 6:8. Później siatkarze z półwyspu Apenińskiego odskoczyli na pięć punktów, prowadzili 12:7. Z kolei  przy serii Bottolo zbudowali sobie sześciopunktową przewagę (16:10). Japończycy mieli duże problemy z przyjęciem, mylili się w ataku. Japończyków w końcówce do odrabiania strat poderwał Tatsunori Takahahsi. Włosi mieli problemy ze skończeniem ataków ich przewaga zmalała do trzech punktów (20:17). Na odrabianie strat było z późno, czujnie grający na siatce Włosi wygrali tego seta punktowym bloku Spirito.

Po ataku Kentaro Takahashi było 6:4 dla Japończyków. Włosi nie grali tak dobrze jak miało to miejsce w pierwszej partii spotkania. Dobra gra w obronie, oraz kontrataki zamieniane w punkty dały reprezentacji z Azji trzypunktową przewagę (12:9). Sygnał do odrabiania strat dał Recine, po jego zbiciu Włosi przegrywali 12:13. Do remisu po 14 doszło po ataku z piłki przechodzącej Spirito. Błędy własne podopiecznych Antonio Valentiniego sprawiły, że szkoleniowiec przywołał swoich podopiecznych do siebie było wówczas 18:16 dla Japonii. Posunięcie to na niewiele się zdało. Uskrzydleni Japończycy odrzucili od siatki swoich przeciwników i po kolejnym ataku R. Takahashi prowadzili 21:17. Włosi co prawda zbliżyli się na jeden punkt do Japończyków, na więcej nie było ich stać. Końcówka była popisem Japończyków, R. Takahashi atakiem zakończył tę część gry.

Mecz obfitował w długie wymiany, najpierw prowadzili Włosi 3:1, przy serii Otsuki doszło do remisu po 7. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, taka sytuacja miala miejsce do stanu 13:13. Następnie do głosu doszli włosi, czytali grę swoich rywali, punktowali w bloku i mieli trzy punkty więcej od nich (18:15). Japończycy nie odpowiedzieli, mylili się w ataku, nadziewali się na blok swoich przeciwników i tracili do nich w dalszym ciągu trzy punkty (19:22). Punktowy blok Spirito i Vitelleigo zapewnił zwycięstwo w tej partii Włochom. W elemencie bloku mieli oni dużą przewagę w tym secie (7-1), element ten przyczynił się do wygrania tego seta.

Gra falowała, obie ekipy seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Po asie serwisowym Bottolo Włosi prowadzili 5:2. Ciężar gry na siebie wziął Ren Takahashi siatkarz ten popisał się trudnymi zagrywkami i jego drużyna odrobiła straty i poszła za ciosem (7:7).  Włosi stanęli w miejscu, w jednym ustawieniu stracili pięć punktów z rzędu i przegrywali 12:18. Set toczył się pod wyraźne dyktando Japonii. Włosi mieli duże problemy z przyjęciem, co przełożyło się na ich słabą grę w ataku. Po zbiciu Shimizu było 21:13 dla Japonii. Bardzo dobra gra w obronie i na siatce przyczyniła się do zwycięstwa zespołu z kraju kwitnącej wiśni. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break. W nim rozpędzeni Japończycy odrzucili od siatki Włochów i z niemal każdą akcją powiększali swoją przewagę. Po tym jak w aut zaatakował Pinali było 8:4 dla Japonii. Zdenerwowany trener Valentini w ostrych słowach podsumował grę swoich podopiecznych, ci zdobyli trzy punkty z rzędu i przegrywali 7:8. W natarciu nadal była Japonia, punktował R. Takhashi (12:7). Włosi nie podjęli już żadnej rywalizacji i przegrali tego seta oraz mecz.

Japonia  – Włochy 3:2
(21:25, 25:22, 22:25, 25:15, 15:9)

Składy zespołów:
Japonia: Onodera (3), Fujii (1), Ishikawa (19), Ri (11), Otsuka (16), R. Takahashi (19), Yamamoto (libero) oraz Shimizu (5), Sekita, Yamauchi (5), K. Takahashi (2), Takanashi
Włochy: Nelli (16), Spirito (4), Vitelli (7), Recine (16), Mosca (3), Botollo (15), Balaso (libero) oraz Michielletto (8), Sbertoli, Pinali, Cavuto, Cortesia (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę