Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Japończycy w trzech setach pokonali Iran

LN M: Japończycy w trzech setach pokonali Iran

Siatkarze z Japonii doskonale zainaugurowali tegoroczną Ligę Światową. Zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni w trzech setach pokonał reprezentacją Iranu i zgarnął pierwsze trzy punkty w tym turnieju. Podopieczni trenera Władimira Alekno byli w trzecim secie blisko wygranej i być może odwrócenia losów spotkania, ale przegrali na przewagi.

– Przygotowania przeszliśmy bardzo dobrze. Nie było tego czasu wiele, ale jesteśmy w dobrej formie. To nie tak, że myślimy tylko o igrzyskach olimpijskich. Do Rimini nie przyjechaliśmy na wakacje. Będziemy starali zakwalifikować się do najlepszej czwórki, a dopiero potem zaczniemy rozmawiać o Tokio. Gdybyśmy myśleli inaczej, to byłby duży błąd – mówił przed turniejem przyjmujący reprezentacji Iranu i PGE Skry Bełchatów Milad Ebadipour.

Okazuje się, że już w pierwszym meczu plany zawodników z Iranu spaliły na panewce. Na inaugurację zmierzyli się z reprezentacją Iranu i od samego początku pierwszego seta wyraźnie ustępowali rywalom. Świetnie w ataku spisywał się zwłaszcza Yuki Ishikawa i na drugiej przerwie technicznej Japończycy prowadzili już 16:10. Ich rywale popełniali sporo błędów i nie byli w stanie odrobić strat – przegrali pierwszego seta do 19.

W drugiej partii gra się wyrównała. Irańczycy za sprawą Milada Ebadipoura i przede wszystkim Amira Ghafoura prowadzili zaciętą walkę do stanu 15:15. Potem Japończycy odskoczyli na kilka punktów i nie oddali przewagi już do końca. Wygrali 25:22 i prowadzili w całym spotkaniu już 2:0. Najwięcej emocji przyniósł set trzeci. Tym razem podopieczni trenera Władimira Alekny walczyli do samego końca i byli naprawdę blisko sukcesu. Ostatnie piłki w walce na przewagi należały jednak do drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni i to Japonia mogła się cieszyć z pierwszych punktów w turnieju.

Japonia – Iran 3:0
(25:19, 25:22, 26:24)

Japonia: Shimizu (3), Onodera (4), Yamauchi (5), Ishikawa (18), Takahashi (16), Fujii, Yamamoto (libero) oraz Otsuka (8) i Sekita
Iran: Ebadipour (11), Mousavi (5), Ghafour (15), Mojarad (8), Salehi (6), Vadi (3), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Fayazi (2), Kazemi i Esfandiar