Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN M: Holendrzy blisko sprawienia niespodzianki, Francja przegrała z Włochami

fot. FIVB

Trwa kolejny dzień z Ligą Narodów. W popołudniowej sesji ciekawe spotkanie rozegrali Holendrzy i Amerykanie. Niżej notowani podopieczni Roberto Piazzy byli blisko sprawienia niespodzianki i pokonania Stanów Zjednoczonych w tie-breaku, ale Taylor Sander przechylił szalę na korzyść swojej ekipy. W drugim spotkaniu Francuzi po pięciosetowym pojedynku  musieli uznać wyższość reprezentacji Włoch. 

Mecz rozpoczął się równej walki, w której cały czas na minimalnym prowadzeniu byli Holendrzy. W połowie seta odskoczyli rywalom na trzy oczka (13:10). Podopieczni Roberto Piazzy nie mieli problemów z utrzymaniem swojej zaliczki (18:15), ale w końcówce zaczęli popełniać błędy (20:19). Dopiero potężny atak z VI strefy Thijsa Ter Horsta przywrócił jego ekipie wyraźną przewagę (23:20). Tego już holenderski team nie wypuścił wygrywając premierową odsłonę po błędzie rywali.Podrażnieni Amerykanie najpierw przy zagrywkach Garretta Muagututii, wyszli na prowadzenie, a potem powiększyli je za pomocą trudnych serwisów Taylora Sandera (10:6). Micah Christenson przytomną kiwką sprowadził zespoły na przerwę techniczną (16:12) i chociaż przeciwnicy zmniejszyli jeszcze swoje straty, to cały czas tę część pod kontrolą mieli Amerykanie (18:14). Do tego Matthew Anderson dołożył dobrą grę blokiem i szybko jego zespół doprowadził do piłki setowej (24:16), kończąc tę partię atakiem ze środka.

Potężny serwis Mitchella Stahla dał Stanom Zjednoczonym prowadzenie 3:1, ale błędy popełnił Anderson (5:5). To on wykorzystał jednak piłkę na siatce (8:6), ale potem całą serią przy serwisach Stijna van Tilburga popisali się gracze z Holandii. Nie tylko odrobili straty, ale zbudowali sobie wyraźną zaliczkę (12:8). Podopieczni Johna Sperawa walczyli w obronie i kontra Sandera dała im kontakt punktowy (14:15), a dwie trudne zagrywki Christensona oczko przewagi (16:15). Ta sytuacja nie trwała długo, w obronie imponowali też rywale i to oni dzięki kontrom i kolejnym trudnym serwisom van Tilburga zbudowali sobie już potężne prowadzenie (22:18). Amerykanie w końcówce zmniejszyli swoje straty (22:24), ale van Tilburg zakończył tę partię akcją z prawego skrzydła.

Trzy pierwsze oczka padły łupem Amerykanów i chociaż rywale złapali kontakt punktowy, to szybko rewelacyjne bloki Sandera przywróciły dystans na korzyść jego teamu. Zespół ze Stanów Zjednoczonych mógł spokojnie prowadzić swoją grę (15:9), w polu serwisowym mocno uderzał David Smith (21:12) i jego drużyna swoją zaliczkę dowiozła już do końca, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Po początkowej walce punkt za punkt, jako pierwsi na dwa oczka odskoczyli gracze Roberto Piazzy, najpierw wygrywając przedłużoną wymianę, a potem to rywale popełnili błąd (6:4). Muagututia zagrywką doprowadził do remisu po 8, ale tym samym odpowiedział Wessel Keemink i to dwukrotnie (11:8). Sander skończył jednak kontrę (11:12) i to jego szczęśliwy as serwisowy dał remis po 13. To on okazał się bohaterem meczu, kończąc spotkanie kolejnym dobrym serwisem.


Holandia – USA 2:3
(25:21, 17:25, 25:23, 15:25, 13:15)

Składy zespołów:
Holandia: Keemink (3), Ter Horst (18), Van der Ent (2), Parkinson (7), Andringa (12), Van Tilburg (19), Ottevanger (libero) oraz Plak, van Solkema, van Schie i Wiltenburg
USA: Anderson (19), Sander (21), Stahl (11), Christenson (6), Muagututia (21), Smith (21), Watten (libero) oraz Schoji (libero) i Ensing


Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęła Francja (5:2), ale między innymi dzięki dobrej grze blokiem włoskiej kadry na tablicy wyników pojawił się najpierw remis, a potem minimalne prowadzenie Italii (11:10). Z pola serwisowego nie schodził Lorenzo Cortesia (13:10). To on do dobrych zagrywek dokładał również bloki, z którymi nie był w stanie poradzić sobie Thibault Rossard (23:17). To właśnie blok, tym razem Luci Spirito zakończył tę część meczu.

Znów to trójkolorowi lepiej rozpoczęli seta (8:6), ale przez cały czas gracze z Włoch trzymali się blisko i nie pozwalali odskoczyć rywalom (14:15). Swoje ataki na lewej flance kończył Rossard (20:18), a na środku Daryl Bultor (22:19). Podopieczni Laurenta Tillie byli w stanie dociągnąć swoje prowadzenie do końca (24:21), kończąc tę odsłonę dzięki błędowi dotknięcia siatki po drugiej stronie.

Kolejną część spotkania z przytupem rozpoczęli Włosi, w ofensywie dobrze radził sobie Francesco Recine (7:3), a także Alessandro Michieletto (12:7). Do tego Italia dołożyła solidną grę blokiem (15:9), ale przytomna gra na siatce pozwoliła trójkolorowym zmniejszyć dystans (15:17). Natomiast kontra na prawej stronie Stephena Boyera prawie go zniwelowała (17:18). Kilka akcji później atakujący został jednak zatrzymany (20:23), a świetna kontra Mattii Bottolo zakończyła tę odsłonę.

Kolejna rozpoczęła się walki punkt za punkt (4:4), dopiero przy serwisach Antoine Brizarda Francja odskoczyła (12:8). Nie utrzymała jednak swojego prowadzenia (14:15), ale przed kluczowym momentem trójkolorowi ponownie wyszli na prowadzenie, między innymi dzięki świetnym serwisom Bultora (20:15). Waleczni Włosi zmniejszyli ten dystans (20:22), ale rywalom udało się jeszcze skupić w końcówce i doprowadzić do tie-breaka.

Na początku decydującej partii lepiej radzili sobie podopieczni Antonio Valentiniego (5:3), którzy po przytomnej kontrze Gabriele Nelliego prowadzili już 10:6. Francuzi nie złożyli broni, Kevin Tillie i jego atak zapewnił im kontakt punktowy (11:12). Włoska kadra również nie zamierzała oddawać zwycięstwa (14:12), kończąc całe spotkanie atakiem Alessandro Michieletto.

Francja – Włochy  2:3
(19:25, 25:22, 20:25, 25:21, 12:15)

Składy zespołów:
Francja: Chinenyeze (5), Toniutti (1), Boyer (22), Bultor (13), Rossard (6), Louati (6), Grebennikov  (libero) oraz Tillie (10), Brizard (10), Gueye (7) i Diaz (liberro)
Włochy: Michieletto (15), Nelli (21), Spirito (6), Cortesia (12), Recine (12), Mosca (4) Balaso (libero) oraz Pinalli, Vitelli i Bottolo (8)

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę