Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Brazylia spokojnie ograła Bułgarię

LN M: Brazylia spokojnie ograła Bułgarię

Zgodnie z przewidywaniami Brazylia zdobyła komplet punktów w meczu z Bułgarią i zajmuje szóste miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. Z kolei Bułgarzy ponieśli siódmą porażkę w ósmym meczu i wciąż okupuje przedostatnią lokatę.

Początek meczu to gra punkt za punkt. Po autowym ataku rywali Brazylia prowadziła 6:4, a dobry serwis Lucarelliego i atak Isaca dał już wynik 9:5. Bułgarzy zniwelowali straty do jednego oczka, ale cały czas to podopieczni Renana Dal Zotto mieli niewielką przewagę. Po przerwie technicznej asa serwisowego na 13:10 posłał Leal.

Bułgaria wyrównała po udanym ataku Aleksandara Nikołowa na 15:15. Po bloku na Nikołowie Canarinhos ponownie mieli trzy oczka zapasu (18:15). Gospodarze turnieju ponownie zmniejszyli straty do jednego punktu. Kiedy zafunkcjonował blok w szeregach zespołu Brazylii, tablica pokazała wynik 23:20. Ostatecznie Bułgarii strat już się nie udało odrobić. Seta asem serwisowym zakończył Bruno Rezende.

Po ataku Radosława Parapunowa w drugiej partii było 4:2 dla Bułgarii. Brazylia wyrównała na 4:4 po ataku Flavio.  Brazylia na przerwie technicznej miała dwa punkty zapasu, a po niej jeszcze powiększyła prowadzenie. Po kiwce Leala było 14:11. Błędy po stronie Bułgarii powodowały, że tak silny rywal jak Brazylia to wykorzystywał (16:12). Brazylijczycy utrzymywali czteropunktowy zapas, a po ataku Leala powiększyli go do pięciu oczek (21:16). Po akcji Isaca w ataku Brazylia miała piłki setowe (24:19), po chwili siatkarz ten wygrał walkę na siatce i w meczu było już 2:0.

W trzecim secie po wyrównanym początku Bułgaria zagrywką odskoczyła na 7:5. Kolejne cztery akcje należały jednak do Canarinhos (9:7). Kilka chwil później różnica wynosiła już pięć punktów na korzyść Brazylii po udanym bloku Flavio (14:9). Po pomyłce w ataku rywali Bułgarzy zniwelowali straty do trzech oczek (14:17). Canarinhos pewnie zmierzali po wygraną 3:0, przeważali w każdym elemencie, chociażby bloku (22:16).  Bułgaria po bloku na Lealu zbliżyła się  wprawdzie na 20:23. Darlan Souza dał swojej ekipie piłki meczowe (24:20). Bułgarzy obronili dwie z nich po  m. in. znakomitym bloku Asparuchowa. Mecz udanym atakiem skończył Flavio.

Bułgaria – Brazylia 0:3
(21:25, 19:21, 22:25)

Bułgaria: Dimitrow (2), Czawdarow (7), Atanasow (12), Nikołow (5), Kolew (5), Parapunow (9), Iwanow V. (libero) oraz Iwanow S, Asparuchow (8) i Kariagin (1)
Brazylia: Leal (12), Darlan (10), Isac (11), Flavio (10), Bruno (3), Lucarelli (11), Thales (libero) oraz Fernando, Maique, Adriano i Leandro