Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Brazylia niespodziewanie przegrała z Chinami

LN M: Brazylia niespodziewanie przegrała z Chinami

Dotychczasowy bilans Chińczyków w Siatkarskiej Lidze Narodów wynosił trzy porażki i żadnego zwycięstwa. Chińczycy odnieśli właśnie pierwszy triumf – pokonali Brazylijczyków i to w dodatku bez straty seta.

Między zespołami od początku toczyła się walka punkt za punkt, chociaż inicjatywa była po stronie Chińczyków, którzy po pewnym czasie zdołali odskoczyć rywalom (8:5). Dość spokojnie utrzymywali ten dystans, a ich przewaga stopniowo rosła (14:10, 17:12, 20:14). Brazylijczycy dopiero w końcówce rzucili się do odrabiania strat i chociaż zdołali złapać z rywalami kontakt punktowy (20:21), to nie zdążyli już doprowadzić do wyrównania i ostatecznie kadra Chin triumfowała minimalną różnicą punktów (25:23).

W drugą partię lepiej weszli Canarihnos (2:0), jednak ich przeciwnicy szybko wyrównali i między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt (7:7). W połowie seta to Chińczycy przejęli inicjatywę na boisku i odskoczyli rywalom (13:10). Tym razem Brazylijczycy nie pozwolili im na powiększenie przewagi, w drugiej części seta doprowadzili do wyrównania (16:16), a następnie objęli prowadzenie (20:17). Reprezentacja Chin nie zamierzała się poddać, chwilę później było już po 20:20, a o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej ponownie minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Azji (31:29).

Chińczycy kontynuowali skuteczną grę także na początku trzeciej odsłony (3:0). Spokojnie kontrolowali grę, powiększając przy tym dystans (8:4). W połowie seta ekipa z Brazylii zdołała jednak doprowadzić do wyrównania (11:11), a nawet objąć prowadzenie w kolejnych akcjach (18:16). Chwilę później było już po 18, ale w końcówce po raz kolejny przewagę mieli Canarihnos (22:19). Podobnie jak we wcześniejszej partii, nie zdołali jej utrzymać – Chińczycy szybko doprowadzili do remisu (22:22), po czym po raz trzeci w tym meczu rozstrzygnęli zaciętą końcówkę na swoją korzyść (25:23).

Brazylia – Chiny 0:3
(23:25, 29:31, 23:25)

Brazylia: Gualberto (13), Adriano (8), Alan (19), Bruno (1), Rodrigo (4), Lucas (12), Thales (libero) oraz Franco i Victor
Chiny: Jingyin Zhang (25), Yaochen Yu (4), Peng (5), Li (7), Guanhua Zhang (9), Youantai Yu (6), Yang (libero) oraz Yuan