Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Biało-czerwone oddały Bułgarii tylko jednego seta

LN K: Biało-czerwone oddały Bułgarii tylko jednego seta

Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo. Co prawda podopieczne Stefano Lavariniego od porażki rozpoczęły spotkanie z Bułgarią, ale kolejne trzy sety padły już łupem biało-czerwonych, które dopisały komplet punktów do tabeli Ligi Narodów.

Polki rozpoczęły piątkowy mecz z wysokiego c. Zagrywka Katarzyny Wenerskiej sprawiała Bułgarkom kłopoty (4:0). Swoje dołożyła także Olivia Różański. Bułgarskie skrzydłowe wzięły się za obijanie polskiego bloku. Mira Todorowa skutecznie uderzała, a Polki nie mogły długo znaleźć recepty na uderzenia duetu – Beczewa/Marinowa. Po tym, jak Paskowa wykorzystała przechodzącą piłkę doszło do remisu (18:18). Blok na Stysiak doprowadził do remisu i po długiej walce na przewagi pełnej niedokładności po polskiej stronie to Jordanowa zakończyła seta (28:26).

Drugi set otworzył się lepiej dla Bułgarii. Polki miały znacznie większy problem ze znalezieniem właściwych rozwiązań w ataku i po skończonej przez Marinową kontrze to Bułgaria prowadziła (10:8). Na boisku ratować sprawy pojawiła się Martyna Czyrniańska, ale Polki dalej miały ogromne kłopoty w przyjęciu. Magdalena Stysiak pokazała jednak, że jest prawdziwą liderką (20:18). Nieco pomogły także własne błędy reprezentacji Bułgarii. Seta przypieczętowała soczystym uderzeniem Magdalena Jurczyk (25:19).

Martyna Czyrniańska pozostała na boisku w miejscu Martyny Łukasik. Wejście młodej przyjmującej bardzo uspokoiło grę Polek. Dużo w ataku dawała Różański (11:8). Pomimo odrobiny chaosu to Polki przejęły kontrolę nad meczem. Trener Lorenzo Micelli próbował jeszcze rotować swoim składem, to jednak nie dało zbyt dużego efektu. Wynik seta przypieczętowała skutecznym atakiem Julia Nowicka (25:16).

Polki znalazły w końcu receptę na ataki Miry Todorowej (13:7). Do gry włączyły się jeszcze bardziej polskie środkowe. Bułgarki popełniały coraz więcej błędów własnych. Swoje do meczu mogły dołożyć także zmienniczki. Dobrze na boisku zameldowała się Gałkowska. Polski szły jak po swoje, a mecz zakończyła krótka w wykonaniu Joanny Pacak (25:15).

Bułgaria – Polska 1:3
(28:26, 19:25, 16:25, 15:25)

Bułgaria: Jordnowa (12), Barakowa (2), Beczewa (10), Todorowa M. (8), Sajkowa (3), Marinowa (19), Paszkulewa (libero) oraz Karabaszewa (libero)m Nikołowa, Nejkowa, Nikołowa S., Stanchulowa (4)
Polska: Korneluk (10), Stysiak (19), Łukasik (2), Wenerska (1), Różański (16), Jurczyk (8), Stenzel (libero) oraz Gałkowska (3), Fedusio (1), Nowicka (1), Czyrniańska (14) i Szczygłowska