Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Australijczycy rozbici przez Niemców

LN M: Australijczycy rozbici przez Niemców

Udanie zmagania w Lidze Narodów zaczęli Niemcy, który w swoim pierwszym meczu w trzech setach pokonali reprezentację Australii. Podopieczni Andrei Gianiego dominowali na boisku, nie pozwalając rywalom w żadnym secie dobić do granicy 20 punktów.

Początek meczu był wyrównany, ale po udanej kontrze Christiana Fromma to Niemcy zyskali niewielką przewagę (8:6). Przy zagrywce Floriana Krage wzrosła ona do czterech oczek (12:8). Asa serwisowego dołożył Jan Zimmermann, a Niemcy kontrolowali sytuację na boisku (16:11). Pojedyncze udane zbicia Luke Smitha nie poderwały Australijczyków do walki. W końcówce ich rywale grali pewnie, a skuteczne ataki Linusa Webera i Denysa Kaliberdy dały im zwycięstwo (25:19).

Początek drugiej partii stał pod znakiem popsutych serwisów, ale to Australijczycy wyszli na prowadzenie (4:2). As serwisowy Kaliberdy dał Niemcom remis, a po szczelnym bloku to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (11:9). Dołożyli asa serwisowego, a ich przewaga robiła się coraz większa (16:13). Ich liderem był Fromm, a pojedyncze udane zagrania Nehemiaha Mote nie odmieniły obrazu gry po stronie Australijczyków. W końcówce na środku zameldował się jeszcze Tobias Krick, a seta zakończył atakiem Kaliberda (25:18).

w trzecim secie Niemcy nie zamierzali zwalniać tempa. Fromm dał im prowadzenie 6:3. Australijczycy popełniali błędy, a pojedyncze udane zbicia Jamesa Weira nie poderwały ich do walki. Europejczycy skutecznie grali blokiem, a po asie serwisowym Rubena Schotta prowadzili już 16:10. Australijczycy nie mieli argumentów, aby zatrzymać ich siłę ofensywną. W końcówce Niemcy rządzili na boisku. Asa dołożył Weber, a następnie atakiem zakończył całe spotkanie (25:16).

Niemcy – Australia 3:0
(25:19, 25:18, 25:16)

Niemcy: Fromm (15), Denys (9), Zimmerman (1), Krage (5), Weber (14), Krick (6), Zenger (libero) oraz Kaliberda (9), Schott (1), Hirsch (1) i Reichert
Australia: Graham (7), Dosanjh (3), Weir (3), Mote (6), Smith (10), Garrett (2), Perry (libero) oraz Butler