Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Australijczycy bez szans z Kanadą

LN M: Australijczycy bez szans z Kanadą

Kanadyjczycy bez problemów pokonali reprezentację Australii 3:0, notując tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu. Początkowo wyrównana walka toczyła się w pierwszej i trzeciej partii, jednak końcówki należały do Kanadyjczyków. Drugi set to była całkowita dominacja siatkarzy z Ameryki Północnej, którzy wygrali go 25:8.

Od początku meczu między zespołami toczyła się zacięta walka punkt za punkt (7:7). Kanadyjczycy zaczęli jednak budować przewagę po pierwszej przerwie technicznej i przy zagrywce Jay’a Blankenau prowadzili już 12:8, natomiast as serwisowy Nicholasa Hoaga powiększył dystans do pięciu punktów (14:9). Po blokach Artura Szwarca oraz ataku Stephena Maara było 20:12 i wszystko wskazywało na to, że siatkarze z Ameryki Północnej nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk. Tak też się stało, pewnie wygrali oni 25:17.

Kanadyjczycy mocno otworzyli drugą partię i zbudowali znaczącą przewagę za sprawą trudnej zagrywki Hoaga i kontr Maara (7:0). Australijczykom brakowało argumentów, żeby nawiązać z rywalami walkę w tej odsłonie, a kolejne asy serwisowe Ryana Sclatera powiększyły dystans (13:3). Pojedyncze skuteczne ataki notował jeszcze Beau Graham, jednak obraz gry obu ekip nie zmienił się do końca partii, a wysokie zwycięstwo Kanadyjczyków punktowym blokiem przypieczętował duet Ryan Sclater – Daniel Jansen Vandoorn (25:8).

Trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęli Kanadyjczycy, którzy po kontrze wykorzystanej przez Sclatera i błędzie Ethana Garretta prowadzili 6:2. Po stronie Australijczyków dobrze spisywał się co prawda Oluwatobi Azeez, ale siatkarze z Ameryki Północnej pewnie utrzymywali dystans (14:9). W drugiej części tej partii asa serwisowego zanotował jednak Max Senica, błąd popełnił Blankenau i Australijczycy zbliżyli się do rywali na dwa punkty (16:18). Końcówka należała już do Kanadyjczyków, którzy odbudowali przewagę i wygrali 25:20 po zepsutej zagrywce Garretta oraz ataku Sclatera.

Kanada – Australia 3:0
(25:17, 25:8, 25:20)

Kanada: Hoag (6), Maar (13), Blankenau (2), Sclater (16), Vandoorn (9), Szwarc (7), Bann (libero) oraz Marshall (2) i Walsh (1)
Australia: Graham (3), Dosanjh (1), Weir (1), Mote (3), Senica (3), Azeez (10), Perry (libero) oraz O’Dea (2), Butler (2) i Garrett