Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Amerykanie rozpoczęli od zwycięstwa

LN M: Amerykanie rozpoczęli od zwycięstwa

Podopieczni trenera Sperawa udział w kolejnej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów rozpoczęli od pokonania Kanadyjczyków. Pierwszy set Amerykanie wygrali dość gładko. W drugiej partii Kanadyjczycy znacznie bardziej postawili się przeciwnikom i ta partia dopiero po walce na przewagi padła łupem USA. Trzecia odsłona ponownie toczyła się po myśli Amerykanów.

Początek spotkania stał pod znakiem gry punkt za punkt. Dopiero przy stanie 10:8 gra nabrała tempa i po skutecznym ataku ze skrzydła reprezentacja USA wyszła na prowadzenie. Mimo odrzucającej zagrywki Micah Christensona rozgrywającemu Kanady udało się skutecznie kiwnąć z drugiej piłki (11:9). Choć podopieczni trenera Hoaga zdołali wyjść z niewygodnego ustawienia, szybko stracili piłkę po nieudanej zagrywce Sharona Vernona-Evansa (17:12). Amerykanie tylko już powiększali swoją przewagę, przybliżając się do zwycięstwa w tej partii, dzięki wyśmienitej zagrywce Muagututii i jego kontrze z drugiej linii (19:12). Ostatecznie w tej odsłonie drużyna prowadzona przez trenera Sperawa wygrała do 17.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg niż pierwsza. Kanadyjczycy podrażnieni przegraną w premierowym secie szybko odskoczyli Amerykanom na trzy oczka (2:5), co zmusiło trenera Sperawa do wzięcia pierwszej przerwy dla swojej drużyny. Amerykanom udało się zmniejszyć przewagę przeciwników dopiero w końcówce po skutecznym obiciu bloku przez Ensinga (23:23). Mimo jednej piłki setowej w tej odsłonie Kanada nie postawiła kropki nad i, po błędzie Maara musiała uznać wyższość rywali (26:24).

Niesieni zwycięstwem po zaciętej końcówce Amerykanie szybko wyszli na prowadzenie w trzeciej partii (5:3). Kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych – Micah Christenson  dodał punkt z zagrywki i powiększył przewagę swojego zespołu (14:11). Choć kanadyjski libero Blair Bann świetnie bronił, rozgrywający zgubił tempo ze swoim skrzydłowym. Efektownym blokiem na Muagututii popisał się Blankenau (17:14). Kanadyjczykom nie udało już się dogonić rywali i to Amerykanie cieszyli się ze zwycięstwa (25:20).

USA – Kanada 3:0
(25:17, 26:24, 25:20)

USA: Ensing (13), Defalco (15), Christenson (5), Holt (5), Averill (5), Muagututia (9), Shoji (libero)
Kanada: Perrin (6), Blankenau (3), Vandoorn (3), Vernon-Evans (7), Loeppky, Vigrass (6), Bann (libero) oraz Sclater (2), Walsh, Szwarc (3) i Maar (9)