Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Znów dwa sety walki i znów porażka Polek

LN K: Znów dwa sety walki i znów porażka Polek

W czternastym swoim spotkaniu w Lidze Narodów reprezentacja Polski zmierzyła się z silną drużyną z Chin, która wciąż ma szansę na awans do czołowej czwórki. W pierwszym secie Polki dotrzymywały kroku rywalkom, jednak przegrały w końcówce na przewagi. Podobnie było w drugiej partii, w której biało-czerwone uległy rywalkom do 22. Gra naszych siatkarek załamała się w trzecim secie, który już łatwo padł łupem Chinek.

Początek meczu należał do Chinek, które po asie serwisowym Wang Yuanyuan odskoczyły od Polek (5:3). Zaczęły jednak popełniać błędy, a przy zagrywce Martyny Łukasik to biało-czerwone zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (7:5). Po kontrze Zuzanny Góreckiej prowadziły jeszcze 12:10, ale udane akcje pozwoliły Azjatkom wrócić do gry. Po zbiciu Martyny Łukasik przegrywały jeszcze 15:17, ale im bliżej końca, tym grały skuteczniej. Li YingYing na spółkę z Zhang Changning zaczęły przybliżać Chinki do wygranej (21:19). Po akcji Xiangyu Gong prowadziły 24:22, ale as serwisowy Łukasik doprowadził do walki na przewagi. W niej lepiej spisały się rywalki, które triumfowały 26:24 po kontrze Zhang.

W drugą odsłonę lepiej weszły podopieczne Jacka Nawrockiego, które dzięki blokowi objęły prowadzenie 5:3, a potem 8:7. Jednak rywalki odpowiedziały im tym samym elementem, a po asie serwisowym Li zaczęły dochodzić do głosu (12:10). Zuzanna Górecka próbowała poderwać do walki biało-czerwone, ale dopiero po kontrze Magdaleny Stysiak odrobiły one straty (16:16). Po asie serwisowym Łukasik wyszły nawet na prowadzenie (21:20), lecz w końcówce zabrakło im skuteczności w ataku. Po zbiciu Yuan Xinyue Azjatki zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę, a udana kontra Li przypieczętowała ich wygraną (25:22).

Trzeci set tylko na początku stał pod znakiem walki cios za cios. Po ataku Gong do głosu zaczęły dochodzić Chinki (5:3). Udaną kontrę dołożyła Zhang, a Polki miały coraz większe kłopoty na siatce. Po błędzie w ataku Klaudii Alagierskiej i dwóch czapach Chinek ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (9:15). Nie mogły znaleźć recepty na zatrzymanie duetu Zhang i Li, które prowadziły Azjatki do wygranej. Pojedyncze udane zbicia Martyny Czyrniańskiej to było za mało, aby biało-czerwone wróciły do gry. W końcówce Chinki kontrolowały grę, a Yuan postawiła kropkę nad „i” w całym meczu (25:16).

Chiny – Polska 3:0
(26:24, 25:22, 25:16)

Chiny: Yuan (12), Gong (11), Wang (6), Zhang (21), Yao, Li Yi. (18), Lin (libero) oraz Li Ya. (1), Ding, Liu
Polska: Alagierska (5), Stysiak (16), Efimienko-Młotkowska (2), Łukasik (17), Wenerska, Górecka (8), Stenzel (libero) oraz Kąkolewska (2), Czyrniańska (2), Różański