Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Wygrany tie-break Japonek, łatwe zwycięstwo Kanady

LN K: Wygrany tie-break Japonek, łatwe zwycięstwo Kanady

W meczu Ligi Narodów siatkarek rozegranym w godzinach nocnych czasu polskiego Niemki stoczyły zacięty pojedynek z reprezentacją Japonii. Mimo prowadzenia 2:0 podopieczne Vitala Heynena uległy rywalkom z Azji po tie-breaku. Pierwsze punkty i pierwszą wygraną w turnieju zanotowały siatkarki z Kanady, które bez większych problemów w trzech setach pokonały reprezentację Dominikany.

W pierwszym secie obie ekipy szły łeb  w łeb, swoją grę opierając na ataku. Wśród Japonek najskuteczniejsza była Sarina Koga, natomiast w ekipie niemieckiej brylowała Lina Alsmeier. Co ciekawe trochę skuteczniejsze w obronie były Europejki, dzięki czemu udało im się zdobyć kluczowe punkty w kontrach i wygrać zaciętego seta.

W drugiej odsłonie obie ekipy spuściły z tonu jeśli chodzi o atak i nie były już tak skuteczne. Popełniały błędy i gra wyglądała dużo gorzej. Niemki zdobyły trzy punkty blokiem, co też pozwoliło im wygrać kluczowe akcje i ponownie wygrać partię.

Japonki mocno zmobilizowały się na kolejną odsłonę, atakowały dużo częściej i choć skuteczność ich prób nie była wysoka, to Niemki również nie zachwycały. Azjatki były w natarciu, budowały przewagę, a ich udane kontry pozwoliły im przedłużyć spotkanie.

W czwartym secie Sarina Koga wzięła ciężar gry na siebie. Niemki zaczęły punktować zagrywką, ale nie utrzymywały poziomu i oddały inicjatywę rywalkom, które doprowadziły do tie-breaka. W nim skuteczność ataku była decydująca,  a lepiej spisywały się w nim reprezentantki Japonii, wygrywając mecz.

Niemcy – Japonia 2:3
(27:25, 25:23, 20:25, 22:25, 12:15)

Niemcy: Glaab, Vanjak (9), Alsmeier (16), Stigrot (13), Scholzel (14), Weitzel (16), Pogany (libero) oraz Bock (1), Kastner (1), Janiska (2), Orthmann (12), Hippe (1) i Strubbe
Japonia: Uchiseto (8), Koga (33), Ishikawa (7), Yamada (5), Tamaki, Ogawa (13), Kojima (libero) oraz Inoue (13), Hawi, Hayashi, Seki i Yoshino

Reprezentacja Kanady lepiej od rywalek rozpoczęła mecz z Dominikaną i po skutecznym bloku prowadziła już 11:8. Podopieczne trenerki Shannon Winzer miały przewagę na siatce, dużo lepiej też broniły od swoich przeciwniczek. Po sprytnej kiwce rozgrywającej Brie King było już 20:15, a w końcówce Kanadyjki znów świetnie grały blokiem. Po ataku Kiery Van Ryk miały piłkę setową przy stanie 23:17, Dominikanki wygrały jeszcze jedną wymianę, ale po chwili pomyliła się w ataku Ceneida Gonzalez i pierwszy set padł łupem siatkarek z Ameryki Północnej.

W drugiej partii siatkarki z Dominikany nadal miały ogromne problemy ze sforsowaniem kanadyjskiego bloku. Przewaga siatkarek z Kraju Klonowego Liścia rosła coraz szybciej (15:9), a po ataku z drugiej linii Emily Maglio było już 18:10. Świetnie w ataku spisywały się Alexa Gray i Kiera Van Ryk i chociaż Dominikanki zdobyły w końcówce jeszcze kilka punktów, to nie były już w stanie odmienić losów tego seta. Zespół Kanady po ataku Hilary Howe wygrał tego seta wysoko do 15 i prowadził już 2:0.

Również trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia podopiecznych trenerki Winzer (9:6). Po stronie Dominikany nadal panował chaos, a pojedyncze dobre ataki Michelle Peralty czy też Jazmin Guillen (8:12) nie zmieniały obrazu gry. Kanada cały czas utrzymywała bezpieczną, kilkupunktową przewagę (18:14), powiększając ją jeszcze w końcówce po skutecznych atakach Alexy Gray (21:14). Ostatnią akcję meczu skończyła przedzierając się przez podwójny blok Kiera Van Ryk i Kanada wygrała tego seta do 18, a cały mecz zaskakująco łatwo 3-0.

Kanada – Dominikana 3:0
(25:18, 25:15, 25:18)

Kanada: Van Ryk (18), Gray (19), Cross (5), King (3), Howe (9), Magilo (6), Murmann (libero)
Dominikana: Marte (1), Guillen (12), Pena Isabel (9), Martinez J. (6), Gonzalez C. (4), Gonzalez S., Martinez L. (libero) oraz Rodriguez (libero), Peralta (2), Dominguez, Hinojosa (1) i Mambru