Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Włoszki pokonały Niemki, Brazylia ograła Belgię

LN K: Włoszki pokonały Niemki, Brazylia ograła Belgię

Ósmą kolejkę spotkań Ligi Narodów siatkarek zakończyły starcia Niemek z Włoszkami oraz Belgii i Brazylii. W pierwszym spotkaniu trzy punkty i drugie zwycięstwo na swoim koncie zapisały reprezentantki Italii, które pokonały niemiecki zespół 3:0. Również bez straty seta podopieczne Ze Roberto poradziły sobie z Belgijkami.

Mecz lepiej rozpoczęły Włoszki, które po kontrze w wykonaniu Camilli Mingardi prowadziły już 6:2. Niemki zdołały jednak szybko odrobić straty, w czym pomogły im błędy rywalek (10:10). Inicjatywa pozostała po stronie siatkarek z Włoch, dobrze grały one blokiem oraz w obronie, były też skuteczne na skrzydłach, dzięki czemu odbudowały przewagę (15:11). Podopieczne trenera Felixa Koslowskiego nie poddały się i gdy bloki zanotowały Pia Kästner oraz Camilla Weitzel, a mocny atak dołożyła Kimberly Drewniok objęły one prowadzenie (20:19). Ostatecznie górą były Włoszki po bloku Mingardi oraz uderzeniu Sofii D’Odorico (25:21).

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany (11:11). Dopiero mocny atak Sary Bonifacio oraz as serwisowy Mingardi dały nieznaczne prowadzenie Włoszkom (13:11), które powiększyły dystans, gdy zatrzymana została Marie Schölzel (16:13). Podopieczne trenera Giulio Bregoliego zdominowały końcówkę, w czym pomogły im znacząco błędy Niemek – partię ponownie zakończyła natomiast D’Odorico (25:19).

Włoszki kontynuowały bardzo skuteczną grę również w trzecim secie i po asie serwisowym Anastasii Guerry oraz błędzie Ivany Vanjak prowadziły już 8:1. Kolejne autowe uderzenia Niemek, w połączeniu ze skutecznymi kontrami ich rywalek dodatkowo powiększyły dystans (16:6). Obraz gry obu ekip nie zmienił się już do końca meczu, a efektowne zwycięstwo w trzeciej odsłonie przypieczętowała Guerra dwoma mocnymi atakami (25:11).

Niemcy – Włochy 0:3
(21:25, 19:25, 11:25)

Niemcy: Kästner (3), Drewniok (8), Alsmeier (13), Stigrot (2), Schölzel (2), Weitzel (5), Pogany (libero) oraz Bock (libero), Imoudu, Poll, Vanjak (3), Orthmann (6)
Włochy: Bosio (3), Bonifacio (5), Guerra (10), Mingardi (19), Mazzaro (8), D’Odorico (7), Fersino (libero) oraz Lubian, Melli (2)

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały Brazylijki. Odrzuciły one od siatki zespół z Europy, dobrze zagrały w obronie i po ataku Gabi prowadziły 9:4. Belgijki pomimo ambitnej gry nie zdołały zbliżyć się do zespołu z Ameryki Południowej. Pojedyncze ataki Herbots na niewiele się zdały. Brazylijki lepiej zagrały w obronie i co najważniejsze dla nich w polu  zagrywki. Punktowy atak Gattaz sprowadził obie drużyny na druga przerwę techniczną przy prowadzeniu Brazylii 16:12. Przewaga podopiecznych trenera Roberto Guimaraesa ani przez moment nie była zagrożona. Wspomniana wcześniej Herbots próbowała pojedynczymi atakami odwrócić losy tego seta, ale nie znalazła wsparcia. Przy serii Lorenne było 24:17 dla Brazylii, seta atakiem zakończyła Tandara.

Brazylijki szybko zbudowały sobie trzypunktową przewagę (4:1), ponownie odrzuciły od siatki swoje rywalki i przy serii Fe Garay prowadziły 7:2. Belgijki nie kończyły ataków z pierwszego uderzeia, były tłem dla Brazylijek, po ataku Gabi było 11:5, z dobrej strony pokazała się Tandara. Liderką Belgii była Herbots, jej punkty w ataku nic nie zmieniły. Brazylia przez cały czas prowadziła (13:8, 15:10). Set podobnie jak pierwszy miał jednostronny charakter, zmienniczki w brazylijskiej drużynie spisały się dobrze. One również zdobyły ważne punkty i dzięki nim było 22:14 dla Brazylii. Błąd Dominik Sobolskiej w polu zagrywki zamknął tę partię meczu.

Belgijki ambitnie zagrały w trzecim secie spotkania, dotrzymały kroku Brazylii do stanu 4:5.  Brazylijki zagrały ospale, ich gra była czytelna. Przez dłuższy czas na prowadzeniu była Brazylia. Po autowym ataku Van Gastel było 13:10 dla Brazylii. Na więcej Belgijek nie było stać, Brazylię poderwała do skutecznej gry Tandara, po jej atakach było 20:15. Brazylijki odjechały na dobre Europejkom. Kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrały wysoko tego seta i odniosły siódme zwycięstwo w Lidze Narodów.

Belgia – Brazylia 0:3
(18:25, 16:25, 17:25)

Belgia: Herbots (12), Guilliams (2), Van Gestel (9), Janssens (5), Van den Vyver, Van Avermaet (5), Rampelberg (libero) oraz Van Sas, Lemmenns, Van Valkeneer (3), Sobolska (4) i  Krynicky
Brazylia: Gattaz (6), Macris (1), Gabi (11), Tandara (17), Carol (5), Fe Garay (9), Camila (libero) oraz Lorenne, Rosamaria (4), Roberta i Fernanda (1)